У літаках можна буде перевозити "лігурійське золото"

19 Травень, 2017 - 09:41

Від червня пасажири, що вилітатимуть із аеропорту в Генуї в Італії, зможуть взяти у ручну поклажу баночку "лігурійського золота", тобто ароматного соусу песто. Баночка може мати об’єм від 100 до 500 мл, попри те, що це не зовсім дозволено нормами.

Тому на продукті повинна бути наліпка "Il pesto è buono" ("Песто – це добре"). Так мешканці Лігурії дещо обходячи норми безпеки, пропагують свою культурну спадщину і допомагають тим, хто цього потребує, повідомляє monitor-press.

Дохід від продажу етикеток надходитиме на рахунок організації "Flying Angels", яка в усьому світі займається перевезенням хворих дітей до лікарень, зокрема літаками.

Вартість спеціальної наклейки становитиме 50 центів. Її можна буде придбати в зоні авіакас та у магазинах аеропорту, які братимуть участь в акції. Як пояснює керівник генуезького аеропорту, баночки додатково запаковуватимуть у зоні контролю.

Ємності з песто – це продукт, який найчастіше конфіскують у генуезькому аеропорту. Туристи масово скуповують соус, забуваючи, що на борт літака можна брати, згідно із нормами безпеки, не більше, ніж 100 мл рідини в одній упаковці. Протягом останніх двох місяців охорона аеропорту конфіскувала 500 банок із песто.

Аеропорт в Генуї планує чергові акції. З вересня там знаходитиметься зона, де можна буде купити сезонні продукти від місцевих фермерів.

Класичний соус песто роблять із лігурійського базиліка. Назва і сам соус захищені законодавством ЄС. Базилік перетирають у ступці разом із оливковою олією, сіллю, кедровими горішками, сиром – фйоре сардо або пармезаном – і часником.

Рецептура походить із XVIII ст., хоча дослідники зазначають, що схожий соус їли ще у Древньому Римі. Песто у баночках отримували від дружин генуезькі моряки. Він мав урізноманітнити харчування та вбивати запах несвіжого м’яса. Сир додавали, щоб збагатити смак соусу та просто, щоб використати його рештки. В убогій кухні нічого не можна було марнувати.

Песто чудово смакує із ньокі, в лігурійському овочевому супі та із різними видами пасти.

Реклама

Читайте також:

тема

Мiлена Рудницька, доктор фiлософiї та голова Свiтового союзу українок, домоглася щоб справу Голодомору винесли на розгляд Лiги Нацiй та Мiжнародного Червоного Хреста, пише журнал
Аліна Процик - відома особа як серед українців, які живуть у Данії, так і серед самих данців, і не в останню чергу, – місцевих журналістів.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.