Поляки інвестуватимуть в українську архітектуру

18 Травень, 2017 - 16:19

Міністерство культури і національної спадщини Польщі співфінансує проект порятунку спільної культурної спадщини, пише monitor-press

У Львові та Жовкві відбулося відкриття наступного сезону польського-української співпраці задля порятунку об’єктів спільної культурної спадщини. Реставраційні та відновлювальні роботи над пам’ятками фінансовані спільно з Міністерством культури і національної спадщини Польщі.

В інавгурації нового сезону відновлювальних робіт взяли участь представники міністерства культури Польщі, бенефіціари та виконавці фінансових проектів у рамках дотації з коштів Програми Міністерства культури і національної спадщини Польщі «Захист культурної спадщини за кордоном».

Зокрема, будуть відреставровані 13 могил на Личаківському цвинтарі у Львові, серед яких 3 могили мерів Львова: Міхала Міхальського, Юзефа Ноймана, Тадеуша Рутовського, а також Шаранувича, Матильди Жлобiцької, Казімежа Криницького, pодини Равських, Кароля Скібінського, Якуба Ваґенгауера, pодини Марковських, Ксаверего i Амелії Ґрабіньських.

Відновлено буде також фриз Жовківської колегіати, барельєфи воріт шпиталю святого Лазаря у Львові, а також окремі об’єкти у львівських храмах: Вірменському кафедральному соборі, Латинському катедральному соборі, костелі єзуїтів та костелі святого Антонія Падуанського.

Активність польських реставраторів у порятунку культурної спадщини Львова високо оцінила влада міста. У дворі вірменського собору мер Львова Андрій Садовий вручив пам’ятні медалі польським реставраторам, які беруть участь у збереженні культурної спадщини Львова – проф. Янушові Смазі та Анджейові Казберукові.

Відзначимо, що З 2008 року Львів співпрацює з Міністерством культури і національної спадщини Польщі в рамках програми ревалоризації у Львові об’єктів спільної культурної спадщини Польщі та України. Проекти фінансує Міністр культури Республіки Польща, реалізуються вони у співпраці з управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради.

Вартість цьогорічних реставраційних робіт, які фінансує Міністерство культури і національної спадщини Польща в об’єктах спільної культурної спадщини Польщі і України, складатиме приблизно 8,2 млн грн. Серед таких об’єктів є музей «Личаківський цвинтар».

З 2008 до 2016 року на Личаківському цвинтарі проведено професійні, комплексні реставраційні роботи близько 70 могил та гробниць. Загальна вартість реставраційних робіт виконаних упродовж цього періоду – майже 30,1 млн грн.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.