Новий заробітчанин: як змінився портрет українського трудового іммігранта в Польщі

17 Травень, 2017 - 10:41

Мирослава Керик, голова фонду «Наш вибір», розповіла для monitor-press про трудову масову імміграцію українців до Польщі

Вперше від часу Польської народної республіки Польща зіткнулося з явищем масової економічної імміграції з України. Для порівняно етнічно гомогенного польського суспільства це нова ситуація, що потребує уважної дискусії та опрацювання відповідної політики. Про причини, можливості, виклики, позитивні й негативні сторони української імміграції в Польщу розповідає голова фонду «Наш вибір» Мирослава Керик.

Більшість українських іммігрантів досі сприймають еміграцію до Польщі як стратегію тимчасового додаткового заробітку. Однією із характерних рис цього процесу є постійне збільшення кількості працівників з України, що спричинено війною на сході та погіршенням економічної ситуації в країні. Упродовж останніх двох років змінилася географія приїзду українських трудових мігрантів та їхній вік. Крім того, над Віслу їде все більше висококваліфікованих працівників.

До 2014 р. пересічним трудовим українським іммігрантом у Польщі була людина здебільшого із Західної України у віці 45–50 років і старше. Сьогодні ж основна група іммігрантів з-за східного кордону має від 18 до 45 років, все більше також людей із великих міст сходу країни, які раніше тут ніколи не були.

Вони не мають у Польщі ані контактів, ані знайомств, щоб знайти роботу.

Якщо вони приїжджають і у них немає роботи та додаткових коштів, то вони опиняються у досить складній ситуації, не знають, де шукати допомогу. Крім того, дуже часто ці люди користуються послугами посередників, яким платять за допомогу у виготовленні документів. Так приїзд до Польщі стає дуже дорогим".

Ще одна характерна зміна у міграційному процесі з України до Польщі – це те, що приїжджає все більше людей із вищою освітою.

Однак вони все одно виконують сезонну некваліфіковану роботу, адже агентства праці рідко можуть запропонувати їм якусь іншу працю.

Досі домінує тимчасова сезонна праця в Польщі, що пояснюється спрощеною процедурою одержання дозволу на працю, а це дає можливість працювати упродовж півроку в межах одного року. Якщо людині, яка приїжджає в Польщу, вдається знайти в міру добру роботу, вона намагається перевезти також свою сім’ю. Росте число молодих українців, котрі можуть дозволити собі купити квартиру.

Головними напрямками імміграції залишаються найбільші міста: Варшава і Мазовецьке воєводство, Гданськ, Вроцлав, Краків, Познань, Люблін. Однак є і певні зміни.

Нова тенденція упродовж останніх 1–2 років – це те, що українські іммігранти приїжджають працювати також у менші міста, де є якесь підприємство і якому бракує працівників. Українські іммігранти починають приїжджати у місця, де ніколи не було українців, де вони трохи ізольовані, і це проблема, що може спричинити якісь конфлікти у цих населених пунктах.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.