Українці щораз більше задоволені роботою в сусідній країні

25 Квітень, 2017 - 16:14

Задоволення заробітками і роботою в Польщі серед працевлаштованих там громадян України зростає. Такими є результати анкетування, яке провела одна з компаній, що спеціалізуються на посередництві у працевлаштуванні в Європі, повідомляє monitor.info.

Томаш Дудек, операційний директор компанії в Центрально-Східній Європі, зазначає, що польський ринок працевлаштування для сусідів з-за східного кордону дуже привабливий. Основною причиною їхнього працевлаштування є значно вищі заробітки. Мінімальна зарплата в Україні становить приблизно 220 польських злотих.

"Насправді заробітки там трошки вищі, але й надалі становлять приблизно 300–400 злотих", – підраховує Томаш Дудек. Також він додає, що українці приїжджають до Польщі ще й тому, що не можуть знайти роботу у своїй країні.

"Там великий відсоток безробіття. Також шукають роботу в нас через політичну ситуацію у своїй країні. Окрім цього, почувають тут себе дуже добре, оскільки поляки відкриті до працівників з України. Ми дуже близькі в культурному плані", – підкреслює Томаш Дудек.

Дослідження показало, що майже половина українців планує залишитися в Польщі надовго. У 2015 році лише 10% опитаних думали про Польщу як про основне місце свого проживання. Група, яка приїжджає до Польщі, – це передусім молодь.

"Стикаються тут із якоюсь нормальністю, із тим, що багато справ можна вирішити без корупції, що все можна вирішити, як в нормальній, європейській країні", – звертає увагу Томаш Дудек.

Українці, які перебувають у Польщі, часто мають вищу освіту. Той факт, що 64%  із них закінчили університет чи мають повну середню освіту, на думку Дудека, є великою цінністю для польської економіки. Анкетування також виявило значне збільшення кількості українців, які працюють за фахом, – від  8% 2015 року до 29% цього року.

Томаш Дудек зазначив, що раніше працівників з України працевлаштовували здебільшого дрібні та середні підприємці – передусім на сезонних роботах, у полі, в садах, у переробній промисловості. Тепер набагато більше зацікавлення працівниками з України виявляють міжнародні корпорації.

В анкетуванні взяли участь 500 працевлаштованих у Польщі українців.

Нагадаємо, стало відомо, в яких регіонах Польщі можна найбільше заробити.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

16:28
Дружина спадкоємця британського престолу Чарльза Каміла зажадала розлучення.
16:08
Із Піднебесної надійшов перший тривожний "дзвіночок". Китайська економіка пожинає перші наслідки від торговельної війни зі США, пише Експрес-онлайн.
15:20
26-річна дівчина давно ввірвалася у світову еліту карате і штампує перемоги ' одну за одною. Цієї красивої білявки суперниці відверто бояться.
13:12
Суд заявив, що онлайн-видання публікувало образливий контент.
12:58
В МЗС зазначили, що позицію Росії «неодноразово роз'яснювали».
10:28
Відповідну заяву зробив держсекретар Майк Помпео
08:13
Про це заявив спеціальний представник США з питань України Курт Волкер.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.