Український Діснейленд: як емігрант перетворив свій двір на туристичну знахідку в США

21 Квітень, 2017 - 18:17

Оригінальні інсталяції Дмитра Шиляка на даху його гаража є одним із найбільш значущих творінь народного мистецтва у штаті Мічиган. Пана Шиляка не стало у 2015-му році, але його "Діснейленд" й досі є обов’язковим пунктом для туристів у Детройті, повідомляє Голос Америки.

 

Відео: kit kymla.

Дмитро Шиляк, іммігрант з України, прибув до США у 1950-х роках. Чоловік почав збирати конструкцію на своєму задньому дворі у 1980-х, після виходу на пенсію. Він присвятив цьому хобі десятки років, постійно додаючи нові елементи до колекції.

Серед кольорових об’єктів є старі, нові, куплені, зроблені вручну. Вони нагромаджені на дахах двох з’єднаних між собою гаражів. До колекції входять пропелери, вентилятори, пластикові коні та масивний, зроблений вручну, реактивний літак. Вирізані з дерева чоловіки в уніформі розміщені під тим, що нагадує ракети, прикрашені різдвяними гірляндами.

Задню частину конструкції складають картини, обрамлені газетні вирізки з розповідями про "Діснейленд Гемтремка", як його називав сам пан Шиляк, колаж фотографій автора з його творінням, рами, дерев’яні об’єкти, як от Статуя Свободи, та солдати. Центральним елементом є карусель.

У колекції переважають блакитний і жовтий кольори, а серед написів англійською мовою видніються слова "Україна", "УПА", "Бандера", "Слава Україні" – пан Шиляк пишався своїм походженням.

Він перетворив свій двір на витвір мистецтва. Його конструкція є водночас творчою інтерпретацією "Діснейленда", втіленням українського націоналізму та пам'ятником імміграції. До слова, у ХХ столітті місто Гемтремк було українською колонією.

Фото: ukrainian.voanews.com.

Спочатку сусіди та міська влада виступали проти створення такого ексцентричного проекту, проте пізніше мер міста відзначив працю Шиляка.

2006 року знаменитий фотограф Брюс Вебер фотографував модель Кейт Мос у цьому місці.

Коли автор помер 2015-го року, у віці 92 років, дім і конструкцію придбала місцева група Hatch Art. Вона запустила кампанію збору коштів з метою реставрації конструкції. Спільними зусиллями небайдужих було зібрано 55 тисяч доларів. Реконструкція триває й досі. Hatch Art обіцяє зберегти надбання пана Шиляка, а також створити на місці програму для художників та галерею.

 

Відео: Michigan Economic Development Corporation.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.