Тренер з прибирання: українка започаткувала оригінальний бізнес в Канаді

21 Квітень, 2017 - 12:15

Здається, нічого нового у методиках прибирання не придумаєш. Однак проблема у більшості будинках залишається непорушною. Бедлам у домі: неприбраний посуд, розкидані за дітьми іграшки та неохайно розкидані речі на меблях.

Не журіться, навчитися наводити лад у домі вам і вашим дітям допоможе “Охайний лось”. Так-так, саме він, а вірніше Іванка Сьолковська, українка за походженням, яка недавно розпочала власну справу і дала їй кумедну назву Tidy Moose ("Охайний лось"), пише razom.media

Жінка народилася та виросла в українській родині в Канаді. Не так давно вона створила унікальну методику для того, щоб допомогти людям наводити лад як у їхніх оселях, так і у думках. "Позбуватися непотребу і, найголовніше, не накопичувати речей у своїх оселях", – девіз Іванки Сьолковської. Програма адаптована саме під дітей. Для того, щоб допомагти їм вчитись бути організованими та охайними жінка розробила спеціальну методику, вигадавши "Охайного лося". Саме зараз вона закінчує писати програму для батьків та вчителів, яка має на меті полегшити їхню роботу у привчанні дітей до порядку та допомогти уникнути чи зменшити стрес у великих і малих від будь-якого прибирання.

Проведення майстер-класів чистоти у школах – це найближчі плани Іванки. Також вона готує до публікації книгу для дітей “The Tidy Moose”, яку не тільки написала, але й ілюструвала та ще хоче перекласти її французькою.

Свою роботу з клієнтами Іванка порівнює з працею персонального тренера з фітнесу: не кожна людина знає, що робити, чи немає достатньо мотивації, тому декому потрібно, щоб хтось її скеровував.

"Подумайте, чи потрібні вашим дітям всі ті подарунки – іграшки, які вони отримують, –зазначає Іванка Сьолковська. – Можливо, краще їм купити квиток на трампліни або в аквапарк, чи, навчаючи їх милосердю, порадити поділитись отриманими подарунками з дітками, що не можуть їх мати. Є хороший вислів, який англійською звучить дуже влучно: “Your kids need your presence more than your presents” (Ваші діти потребують вашої присутності більше, ніж ваших подарунків). Та, зрештою, викидати і “відпускати” речі набагато важливіше, ніж примножувати і зберігати їх".

Ідея зайнятися чимось своїм визрівала у Іванки Сьолковської поступово. Коли вона вчителювала в початкові школі, пишалася тим, що її класна кімната була завжди практично облаштована та сяяла чистотою, і це, як вона вважає, сприяло навчальному процесу і надихало дітей на здобуття знань, а все те, що оточувало учнів у класі, дуже їм подобалося. Іванка мала авторитет, школярі дослухалися до її порад і взагалі до її слів інколи уважніше і з більшим інтересом, ніж до батьків, про що дорослі самі неодноразово їй говорили. Вона привчала, щонайперше, своїх вихованців до порядку. “Я так любила все організувати чисто і впорядковано, що колеги по роботі навіть по-доброму жартували з мене, а одна вчителька не втрималася від подарунка: презентувала мені книжку Marie Kondo The Life Changing Magic of Tidying Up (“Магія прибирання змінює життя”). Я прочитала її на одному диханні і зрозуміла, що книга написана спеціально для мене”, – розповідає Іванка Сьолковська. Вона й до цього самотужки вивела правило, якому слідувала: своє місце для кожної речі і кожна річ на своєму місці.

У серпні 2016 в Нью-Йорку Іванка пройшла перші курси, організовані Мері Кондо (Marie Kondo), неперевершеною майстринею прибирання, консультантом, автором світового бестселера щодо методу наведення порядку KonMari, який вона описує. Це було хорошою і ґрунтовною підготовкою молодої жінки до створення The Tidy Moose. Вона розповідає: “Я іду в людські оселі і застосовую принципи вивченої методики прибирання, але на першому місці для мене стоять правила чистоти, з якими я виросла, котрих навчала мене моя мама і які з моєю допомогою повертають у життя мешканців звичайних будинків чи великих апартаментів затишок і родинний спокій”.

Методика KonMari орієнтована на дорослих людей, тому Іванка Сьолковська почала самостійно адаптувати її на дітей. 

Іванка на собі вже давно переконалася: впорядковане і чисте житло незалежно від статків його господаря – запорука гарної якості життя, спокою, веселого настрою та запобігання стресу. Хоча, чого гріха таїти, мільйони людей у світі не зауважують бруду і безладу навколо себе, не вірять чи не надають значення важливості чистоти і незахаращанності, а накопичують в своїх оселях все більше і більше непотрібних речей.

"Дуже хочеться часом хоч щось змінити в своєму житті, але нічого не робимо, бо то грошей малувато, то помогти нікому, то запалу ні іскорки – отак і тлієм, – переконана жінка. – Але, якщо людина може все, про що відомо навіть дитині молодшого віку, найперше варто навести чистоту в своїй оселі та, теж важливо, в голові. Тож давайте викидати мотлох зі свого життя – в прямому і переносному значенні – заради кращої долі своєї і всієї родини!

Тим, хто думає почати свою справу, Іванка пропонує не залишати основної роботи доти, поки власна справа не "стане на ноги". Власний бізнес – велика відповідальність і не менша витрата часу, про що треба знати і пам’ятати. Жінка радить самодисциплінувати себе, бо це ключ до успіху, і вірити у свої сили.

Фото: razom.media.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.