У Польщі прогнозують зростання зарплати

21 Квітень, 2017 - 17:32

Економічний розвиток Польщі буде щораз швидшим, безробіття знижуватиметься, а зарплата ростиме. Дані актуалізованої програми конвергенції оприлюднило польське Міністерство фінансів. Такий документ, що описує економічну ситуацію країни, кожна держава Європейського Союзу щороку передає у Брюссель. Програма конвергенції є частиною Довгострокового фінансового плану держави, уряд має прийняти її до кінця квітня. Опісля документ буде переданий Європейській комісії та Раді ECOFIN, до якої належать міністри фінансів країн ЄС. Про це пише polradio.pl

Віце-міністр фінансів Польщі Лєшек Скіба повідомив, що цього року очікується економічне зростання на рівні 3,6 відсотка, а наступними роками результати мають бути ще кращими. Основним фактором росту буде споживання. Протягом 2019–2020 років очікується зростання ВВП на рівні 3,9 відсотка.

У документі записано, що безробіття зменшуватиметься, а заробітна плата ростиме в темпі приблизно 5 відсотків на рік. Підвищення зарплати є виразним, але не надто стрімким – відзначив віце-міністр фінансів. «Росте достатньо, щоб заробітна плата в Польщі наближалася до рівня європейської середньої, але не росте помітно понад зростання ефективності економіки. Адже в такому випадку ми мали б проблему з довгостроковою конкурентоспроможністю польської економіки», – сказав віце-міністр фінансів Лєшек Скіба.

Відомство фінансів прогнозує, що ціни ростимуть у темпі від 1,8 відсотка цього року до 2,5 відсотка 2020 року.

Реклама

Читайте також:

тема

Уряд Молдови був серед тих, хто висловив невдоволення новим українським законом про освіту.
Чи подобається вам мандрувати автомобілем? Якщо так - сідайте чимшвидше за кермо й вирушайте у подорож Німеччиною!

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.