Чому українці найбільш туристичного міста Польщі змінюють велосипеди на ролики

18 Квітень, 2017 - 10:02

В найближчий четвер, 20 квітня, краківські ролеристи планують розпочати цьогорічний сезон нічних проїздів на роликах з циклу “Kraków, rolki i my”, повідомляє PortEuropa.

В Кракові ролики дуже популярні й поступово стають не тільки цікавим способом проведення вільного часу, але і засобом переміщення містом - на рівні з велосипедом. У Кракові на роликах катається вже понад 50 тисяч осіб й із кожним роком любителів цієї активності прибуває - також й серед краківських українців.

Ціи на гарні ролики стартують вже від 300 злотих, а це набагато дешевше, аніж велосипед. До того ж, ролики набагато зручніші - займають мало місця, їх можна спакувати до наплічника чи понести в руці, з ними не виникає проблем при переїзді на іншу квартиру, до того ж ролики можна спокійно забрати до України.

А от з велосипедом такі проблеми виникають. Не дивно, що особливо українські студенти, які навчаються в Кракові, дедалі частіше купують собі ролики і користуються ними не лише для спорту, але й як зручним, швидким і здоровим способом переміщення з гуртожитку до університету, особливо весною.

Краківські ролеристи щомісяця в період від квітня до жовтня мають своє свято - нічний переїзд вулицями міста, які на той час є закритими для руху автомобілів. Проїзди завжди відбуваються в четвер, цього року перший відбудеться в четвер після Великодня - 20 квітня о 20 годині на Блонях, поблизу трамвайного депо Cichy Kącik. Це неподалік від Студентського містечка AGH та гуртожитків інших ВНЗ.

Траса проїзду — це близько 20 кілометрів, закінчення на Блонях приблизно о 22 годині.

Проїзд — це насамперед гарна забавка, в якій беруть участь й старші люди, й молодь, як професіонали, так й початківці. Під час проїзду заплановано музичні номери. Найстарші учасники, які вже зголосилися до участі в заході, мають понад 80 років.

Реклама

Читайте також:

тема

"Немає кращої землi, нiж наша" - так вважав видатний мандрiвник i фiлософ Василь Григорович-Барський, автор книжки "Мандри святими мiсцями Сходу з 1723 по 1747 рiк". Ми радiємо,
В українців, які мешкають у Німеччині, подекуди виникають обґрунтовані запитання юридичного характеру щодо свого статусу, реалізації своїх прав та можливостей.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.