Мігрантам у Швеції відтепер не раді

15 Квітень, 2017 - 11:19

Швеція здається країною-прикладом: відкрита та толерантна. Однак вона опинилася під тиском з моменту терористичної атаки минулої п‘ятниці. Країна – у жалобі і їй до того ж доводиться мати справу з напруженням, яке провокують зростання ісламофобії та злочини на тлі ненависті, повідомляє ua.euronews.com

Це одна з найбільш гостинних до біженців країн. Вона прийняла 700 тисяч шукачів притулку приблизно за три десятиріччя, з 1990-х років. У кризовий 2015 рік близько 163 тисяч осіб приїхали до країни із населенням у 10 мільйонів.

Політика відкритих дверей дуже помітна на вулицях Рінкебю, одного з районів Стокгольма, де проживають здебільшого мігранти. Із ними район повністю змінився, тут також проходили молодіжні заворушення. Сьогодні напруження поглиблюється, адже погіршується політичний клімат, говорить місцевий лідер соціал-демократів Мохамед Нуур:

Ворожість до мігрантів у Швеції – табу. Та ці засади дають тріщину, каже каменяр Саджад Халаф, який народився в Іраку 25 років тому:

“Кількість праворадикальних шведських демократів весь час збільшувалась. Вони казали, що напад був лише питанням часу. Зараз він стався, тож праворадикальних активістів знову побільшає. Я вважаю, що це – катастрофа.”

Підтримка ідеології “Шведських демократів”, які виступають проти імміграції, зростає. Нині вони ідуть другими після соціал-демократів, партії прем‘єр-міністра. У січні 2016 року деякі критики Стефана Левена закликали до його відставки.

Виконавець теракту у центрі Стокгольма – узбек за національністю. Чоловік не отримав притулку у країні, його розшукували для депортації. На церемонії із вшанування пам‘яті чотирьох загиблих у теракті Левен похвалив прагнення демократичного суспільства, яке зіштовхнулося з таким жахіттям, подолати трагедію.

Однак факт залишається фактом: після того, як країна прийняла великий потік біженців у 2015 році, уряд зробив вимоги для отримання права на проживання жорсткішими, збільшив контроль на кордонах та зменшив допомогу біженцям.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.