Українці допомагають польській економіці зростати

4 Квітень, 2017 - 14:32

Ріст польської економіки у великій мірі залежить і від іноземних інвестицій. Однією із форм вливань коштів є витрати іноземців під час відвідин країни. Значну частину витрат в минулому році здійснили найближчі сусіди Польщі, повідомляє портал shoppingpl.com.

Виявляється, що українці та німці — найвигідніші сусіди поляків. Приблизна вартість товарів і послуг, закуплених іноземцями (нерезидентами) у Польщі в 2016 році, склала близько 39,1 мільярда злотих (+3,8% рік до року).

Скільки ж грошей витратили в Польщі 2016 року українці?

Згідно з даними Головного статистичного управління, торік українські громадяни витратили у Польщі 7,1 мільярдів злотих (1,67 мільярдів євро), тобто на 400 мільйонів злотих більше, ніж 2015 року. Ця сума складає 1% від загального роздрібного продажу у Польщі.

Найбільша частка припадає на громадян Німеччини – 39%. На одного німця припадає 411 злотих (97 євро) витрат. Однак у перерахунку на одну людину, найбільші витрати припадають на українців – 812 злотих (191 євро). При тому, що в IV кварталі 2016 року в середньому іноземець в Польщі витрачав 480 злотих.

Фото: shoppingpl.com.

Однією з причин такого росту популярності закупів у Польщі могло стати те, що вона стала європейським лідером з виробництва побутової техніки.

Крім того, експерти давно говорять про те, що польська економіка тримається за рахунок українців.

Очевидно, що після запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС, вклад українських громадян в економіку Польщі буде ще більшим.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

16:28
Дружина спадкоємця британського престолу Чарльза Каміла зажадала розлучення.
16:08
Із Піднебесної надійшов перший тривожний "дзвіночок". Китайська економіка пожинає перші наслідки від торговельної війни зі США, пише Експрес-онлайн.
15:20
26-річна дівчина давно ввірвалася у світову еліту карате і штампує перемоги ' одну за одною. Цієї красивої білявки суперниці відверто бояться.
13:12
Суд заявив, що онлайн-видання публікувало образливий контент.
12:58
В МЗС зазначили, що позицію Росії «неодноразово роз'яснювали».
10:28
Відповідну заяву зробив держсекретар Майк Помпео
08:13
Про це заявив спеціальний представник США з питань України Курт Волкер.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.