Працівники Канади можуть втратити декілька мільйонів робочих місць

21 Березень, 2017 - 21:13

Влітку федеральні чиновники Канади отримали попередження, що в найближчі роки машини замінять дуже багато робочої сили і доведеться переглянути урядову допомогу безробітним. Про це пише vancouverok.com.

Документи, підготовлені для високопоставлених чиновників в Employment and Social Development Canada, не називають конкретні варіанти, як федеральному уряду доведеться пристосовуватися до підвищеної автоматизації в сфері зайнятості, відзначаючи, що прогнозувати майбутнє - це великий ризик.

Експерти кажуть, що в документах немає ні слова про те, що підвищення механізації являє собою нагальну проблему, рішенням якої уряд повинен зайнятися негайно.

«Багато можливих наслідків масштабного впровадження технологій і автоматизації в контексті впливу на робочу силу вже мають місце, але в документах про це нічого не сказано», - зауважив Суніл Йохан, директор з питань політики з Mowat Center в Університеті Торонто.

«Люди намагаються прогнозувати розвиток подій, і через 10 років ми, можливо, опинимося в складному становищі. Реальність така, що багато канадців вже зараз не отримують належного урядового обслуговування в сфері підвищення кваліфікації, страхування, не кажучи вже про складніші послуги.

Залежно від використовуваної методології, економіка Канади може втратити від 1,5 до 7,5 мільйонів робочих місць в найближчі роки через автоматизації.

Під найбільшим ризиком перебувають роботи, що вимагають повторюваних дій, наприклад автомобільна складальна лінія. Хоча, багато висококваліфікованих працівників, такі як фінансові консультанти, також замінюються програмами. У документах вказується, що навіть замість журналістів вже працює все більше роботів.

Одне промислове джерело, яке зберегло анонімність в ході обговорення приватної дискусії, сказало, що урядові чиновники визнають проблематичність автоматизації, але навряд чи будуть займатися цим в найближчі десять років. Відповідно до джерела, високопоставлені чиновники вважають, що буде створено більше вакансій, щоб люди продовжили працювати.

У документах йдеться, що нові робочі місця будуть створюватися створюватися, тому що саме так працює економіка: технології не тільки «вбивають» робочі місця, а й створюють нові. Проблема тільки в тому, що невідомо, чи буде створено достатньо вакансій, щоб компенсувати втрати, і чи будуть вони так само добре оплачуватися.

«Передбачати майбутнє - це великий ризик», - йдеться в частині презентації, опублікованій в «Канадської пресі» відповідно до Закону про доступ до інформації.

«Ми не можемо знати, які вакансії відкриють і чи буде їх достатньо, щоб компенсувати витіснення механізацією робочі місця. Або автоматизація буде компенсовувати тиск, пов'язаний з уповільненням зростання робочої сили ».

Ліберали обіцяють приділити увагу послугам професійної підготовки на обговоренні бюджету в середу. Після того, як в бюджеті буде прописано, скільки коштів федеральний уряд виділить на підготовку працівників, відбудуться переговори з провінціями і територіями щодо угод про розвиток ринку праці.

В одному зі своїх торішніх листів Йохан стверджував, що уряду необхідно розглянути розширення доступу до існуючих навчальних програм, створити цільові програми і прописати гарантії захисту на ринку праці, наприклад, правила мінімальної заробітної плати для незалежних підрядників, і розглянути можливість введення надзвичайних кредитних ліній для людей, яким необхідно короткострокове фінансове стимулювання.

Міністр праці Патті Хайду заявив, що уряд сподівається знайти спосіб допомогти секторам, яким не вистачає робітників, і забезпечити робочою силою нові галузі.

«Успішні економіки і країни повинні вміти пристосовуватися до змін, тому розвиток навичок дуже важливий», - сказав Хайду в інтерв'ю.

«Я дуже радий, що можу робити цю роботу і допомагати людям набувати цінні навички для усунення дефіциту в конкретних секторах економіки. Я також радий брати участь в інноваційній діяльності, яка полягає в тому, щоб бути креативним і продуманним у питанні навчання людей».

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.