Чи буде польсько-український мурал у Перемишлі?

19 Березень, 2017 - 14:05

Польсько-український проект, який має реалізовуатись у Перемишлі, «І знову мурал…» вийшов у фінал конкурсу польської мережі крамниць «Tesco»  «Ти вирішуєш – ми допомагаємо».  Основна ідея майбутнього стінопису — покращення польсько-українських стосунків. 

Про це пише naszwybir.pl

За задумом конкурсу, 150 проектів, за яких покупці голосуватимуть у крамницях, отримають по 5 тисяч злотих (33 тисячі гривень) на реалізацію своєї ідеї.

«Ми хочемо створити польсько-українську групу, яка не лише влітку спільно підготує і створить стінопис, а буде й далі працювати задля поліпшення польсько-українських взаємин у Перемишлі», — наголошують автори українського проекту.

Як голосувати? Вистачить зробити покупки в одному з трьох супермаркетів «Tesco» в Перемишлі на будь-яку суму. У касі треба отримати жетон і покласти його в скриньку проекту (зелений колір). Кожен чек — це один жетон. Враховується кожен чек, навіть на дуже малу суму.

За проект, який буде реалізовуватись завдяки співпраці відділу Об’єднання українців Польщі (ОУП) у Перемишлі та Товариства «Homo Faber» з Любліна, можна голосувати у трьох супермаркетах «Tesco», що знаходяться у м. Перемишль на вулицях: Lwowska 36, Żeromskiego 9, Boruty Spiechowicza 3.

— Конкуренція сильна. Але до кінця конкурсу лишилося ще кілька тижнів, – зазначає Ігор Горків з премиського відділу ОУП.

Проект завершується на початку квітня. Організатори особливо закликають  приєднатися до реалізації ідеї українців, які здійснюють в перемиських супермаркетах чимало покупок.

"Негативні явища, що відбуваються на польсько-українському прикордонні: нищення пам’ятників, інциденти, фізичне насильство з огляду на національність –  це не лише українська проблема. Це наша спільна справа. І варто робити речі, які працюватимуть на благо нас усіх. Маю надію, що проект допоможе у покращенні сусідських стосунків між українцями та поляками", – заявляє Анна Домбровська, голова Товариства «Homo Faber».

Нагадаємо, у Перемишлі за підтримки Об’єднання Українців у Польщі також реалізовується проект, у межах якого знімають фільми, де українська та польська молодь описує власні відчуття у зв’язку з напруженням польсько-українських взаємин у цьому місті на пограниччі.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.