У Польщі подорожчають продукти харчування

17 Березень, 2017 - 15:10

Цього року у Польщі доведеться більше заплатити за овочі, свинину, жири та молочні продукти, – повідомила Христина Свєтлік з Інституту економіки сільського господарства та харчової промисловості. Як пише видання tvn24bis.pl, якщо минулого року ціни на продовольчі товари зросли на 1%, то цього року варто очікувати зростання на рівні 4%.

За словами експертки, цьогоріч у червні варто очікувати зросту цін не лише на продовольчі товари, але й на безалкогольні напої. Зміни цін, за її словами, будуть сезонними, але за попередніми прогнозами дорожчання на кінець 2017 року коливатиметься в межах 4-5%. Польща не є єдиною країною Європейського Союзу, де фіксуються подібні тенденції, наголошують в статті. Так, за даними Євростату, ціни на продукти харчування в січні 2017 року в порівнянні з груднем 2016 року в середньому по ЄС зросли на 0,9%. Найбільше подорожчання, зокрема, відбулось в Хорватії і Болгарії (2,9%), Греції (1,9%) і в Польщі (1,8%).

Христина Свєтлік зазначає, що росту цін сприяє поліпшення ситуації на ринку праці та збільшення доходів споживачів. Одним із важливих чинників – це впровадження державної дотаційної програми 500+, що помітно збільшило попит на продукти харчування у населення. Вона оцінила, що за останні два місяці ціни на безалкогольні напої, наприклад, зросли на 1,8%, а на продукти харчування – на 3,3%. За її словами, це доволі високий показник, беручи під увагу рівень інфляції у Польщі, який склав 1,8%.

Поряд із цим Свєтлік наголосила, що у першій половині 2017 року не повинні подорожчати зернові та цукор, натомість зросте у ціні ріпакова олія у зв’язку з поганим урожаєм минулого року. Також не повинна змінитись вартість птиці, але подорожчають овочі, які Польща імпортує з країн південної Європи. Перш за все, йдеться про баклажани, солодкий перець, кабачки, броколі й салати. Але ціни на «власні» овочі – моркву, цибулю, картоплю, капусту тощо – залишаться незмінними. Окрім цього, експерти попереджають і здорожчання яловичини, свинини та молочних продуктів і додають, що собівартість продуктів дуже залежить від цін на енергоносії, тому озвучені прогнози є тільки попередніми.

Читайте також:

тема

Якщо вам необхідно вивчити або удосконалити китайську мову, це можна зробити вдома завдяки відеоурокам онлайн.
Починаючи від іноземних покупців, що бездумно скуповують нерухомість, до молодих сімей, які намагаються виростити дітей в квартирі на верхньому поверсі багатоповерхівки, канадськ

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.