У Польщі подорожчають продукти харчування

17 Березень, 2017 - 15:10

Цього року у Польщі доведеться більше заплатити за овочі, свинину, жири та молочні продукти, – повідомила Христина Свєтлік з Інституту економіки сільського господарства та харчової промисловості. Як пише видання tvn24bis.pl, якщо минулого року ціни на продовольчі товари зросли на 1%, то цього року варто очікувати зростання на рівні 4%.

За словами експертки, цьогоріч у червні варто очікувати зросту цін не лише на продовольчі товари, але й на безалкогольні напої. Зміни цін, за її словами, будуть сезонними, але за попередніми прогнозами дорожчання на кінець 2017 року коливатиметься в межах 4-5%. Польща не є єдиною країною Європейського Союзу, де фіксуються подібні тенденції, наголошують в статті. Так, за даними Євростату, ціни на продукти харчування в січні 2017 року в порівнянні з груднем 2016 року в середньому по ЄС зросли на 0,9%. Найбільше подорожчання, зокрема, відбулось в Хорватії і Болгарії (2,9%), Греції (1,9%) і в Польщі (1,8%).

Христина Свєтлік зазначає, що росту цін сприяє поліпшення ситуації на ринку праці та збільшення доходів споживачів. Одним із важливих чинників – це впровадження державної дотаційної програми 500+, що помітно збільшило попит на продукти харчування у населення. Вона оцінила, що за останні два місяці ціни на безалкогольні напої, наприклад, зросли на 1,8%, а на продукти харчування – на 3,3%. За її словами, це доволі високий показник, беручи під увагу рівень інфляції у Польщі, який склав 1,8%.

Поряд із цим Свєтлік наголосила, що у першій половині 2017 року не повинні подорожчати зернові та цукор, натомість зросте у ціні ріпакова олія у зв’язку з поганим урожаєм минулого року. Також не повинна змінитись вартість птиці, але подорожчають овочі, які Польща імпортує з країн південної Європи. Перш за все, йдеться про баклажани, солодкий перець, кабачки, броколі й салати. Але ціни на «власні» овочі – моркву, цибулю, картоплю, капусту тощо – залишаться незмінними. Окрім цього, експерти попереджають і здорожчання яловичини, свинини та молочних продуктів і додають, що собівартість продуктів дуже залежить від цін на енергоносії, тому озвучені прогнози є тільки попередніми.

Реклама

Читайте також:

тема

Мiлена Рудницька, доктор фiлософiї та голова Свiтового союзу українок, домоглася щоб справу Голодомору винесли на розгляд Лiги Нацiй та Мiжнародного Червоного Хреста, пише журнал
Аліна Процик - відома особа як серед українців, які живуть у Данії, так і серед самих данців, і не в останню чергу, – місцевих журналістів.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.