У Великій Британії згадали про видатних жінок України

16 Березень, 2017 - 12:35

Нещодавно Організація українських жінок імені Лесі Українки у Ковентрі (Велика Британія) провела щорічне свято жінок-героїнь.

Про це "Голосу України" повідомила секретар цієї спілки Ірина Кінг. 

"На святі згадали про українську поетесу та публіциста Олену Телігу, яка присвятила все своє життя становленню української свідомості, за що й була розстріляна гітлерівцями 1942 року. Були прочитані її відомі вірші - "Життя" та заповіт "Сучасникам". Цікавою виявилася і презентація "Жінки-героїні - від минулого до сьогодення", - розповіла вона. 

Також на заході члени культосвітнього комітету говорили про роль та функції жінок, які поруч із чоловіками протягом багатьох років боротьби за незалежність захищали Батьківщину. Крім цього, у своїх виступах вони відмітили про внесок жінок у формування УПА та їхню діяльність у підпіллі ОУН. Зокрема, була згадана трагічна доля розвідниці й письменниці Людмили Фої, яка, незважаючи на тортури НКВС, залишилася вірною українському народові.

"Від розповідей про відомих жінок минулого перейшли до сучасних героїнь, які працюють або проходять військову службу в зоні АТО. А саме, розповіли про Наталю Хоружу, яка намагалася вивезти пораненого бійця з поля бою на Світлодарській дузі, але загинула у віці 45 років у лютому 2017-го під вогнем терористів", - зазначила секретар організації.

Читайте також:

тема

Якщо вам необхідно вивчити або удосконалити китайську мову, це можна зробити вдома завдяки відеоурокам онлайн.
Починаючи від іноземних покупців, що бездумно скуповують нерухомість, до молодих сімей, які намагаються виростити дітей в квартирі на верхньому поверсі багатоповерхівки, канадськ

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.