Українці Чикаго стурбовані позицією Трампа щодо України

14 Березень, 2017 - 17:41

Мексиканці і мусульмани – не єдині в Чикаго, кого приголомшили слова та дії президента Дональда Трампа, пише журналіст Chicago Sun-Times Ден Мігалопулос. Всі розмови щодо зв'язків між Трампом і Путіним останнім часом викликають глибоку стурбованість у великій українській громаді Чикаго і передмість.

Ситуація є чудовою нагодою для місцевих посадовців звертатися до досить значного блоку електорату, зазначає Мігалопулос. Сенатор-демократ Ричард Дурбін і конгресмен Майк Квіґлі розповіли про свою нещодавню поїздку в Україну та зустріч із Петром Порошенком на зібранні в мерії в неділю, в районі українського села.

Форум в Українському культурному центрі організував відділ Українського конгресового комітету Америки штату Іллінойс.

Українське населення Чикаго складає, за оцінками, від 100 до 250 тисяч, зауважує Павло Бандрівський, віце-президент УККА в Іллінойсі.

«Що нас об'єднує, – це турбота про нашу батьківщину, – підкреслює Бандрівський. – Нам потрібно мати лідерство в цій країні, яке не є наївним, коли мова йде про Росію», – повідомляє видання.

Конгресмен Квіґлі стверджує, що побоювання з приводу Путіна виходять далеко за межі України – в багато інших колишніх радянських республік, у тому числі Литву, Латвію, Естонію та Грузію, повідомляє видання.

«Путін хоче відновити Радянський Союз, – зауважує Квіґлі. – Це надзвичайно турбує всіх людей, які тут є першим або другим поколінням американців із цих країн».

Після того, як на зустрічі відспівали американський та українські гімни – американський перший, а український голосніше, наголошує Мігалопулос – натовп на заході слухав, як Квіґлі і Дурбін обіцяли підтримати зусилля їх батьківщини, щоб відштовхнути Путіна. Дурбін зазначив, що Путін вважає, що Україна «не має права бути окремою нацією».

Квіґлі сказав, що під час зустрічі з Порошенком у лютому, він і Дурбін заявили українському лідеру, що американські законодавці як республіканці,так і демократи, виступають за збереження санкцій проти Росії.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

18:48
У суботу смертник з саморобною вибухівкою підірвав себе перед виборчою дільницею, що була розташована у одній зі шкіл в північній частині столиці Афганістану Кабула, є загиблі
17:38
Влада Саудівської Аравії вважає, що журналіст Джамаль Хашоггі помер від задушливого захвату ззаду або удушення руками
16:25
Кілька тисяч людей вийшли на масові акції за незалежність Тайваню у столиці острова Тайбеї. Демонстранти вимагали провести референдум, щоб острів міг офіційно проголосити незалежність від Китайської Народної Республіки
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.