У Польщі зростають ціни

14 Лютий, 2017 - 19:25

Ціни товарів і послуг порівняно із попереднім роком у січні зросли на 1,8 %. Порівняно із груднем минулого року показник збільшення цін становив 0,4 %. Про це у понеділок повідомило Головне управління статистики.

Зросли ціни на продукти харчування, електроенергію та паливо. Але знизилися ціни на одяг і техніку, повідомляє МоніторІнфо.

Ринок очікував, що порівняно із попереднім роком ціни зростуть на 1,7 % та на 0,3 % порівняно із попереднім місяцем.

Головне управління статистики повідомило, що в січні ціни на продукти харчування та неалкогольні напої зросли порівняно із груднем на 1,8 %. Більше, ніж у грудні 2016 р., поляки заплатять за овочі, фрукти та борошно. Піднялися ціни на олії та жири, макаронні вироби, рис і молочні продукти. Подорожчала також риба та морепродукти, хлібобулочні вироби та цукор.

Порівняно із груднем зросли ціни на безалкогольні напої (найбільше подорожчали мінеральна та джерельна води). Дорожче коштуватимуть також алкоголь і тютюнові вироби (на 0,1 %).

Було відзначено зменшення ціни на 4,3 % на одяг і взуття.

Головне управління статистики повідомило, що у січні ціни, пов’язані з утриманням помешкання, піднялися на 0,7 %. Дорожчим стало утримання будинку та енергоносії. Зросла оплата за вивезення сміття, водопостачання та водовідведення. Оренда житла теж обійдеться у більшу суму.

У січні піднялися ціни на енергоносії. Нові тарифи на енергоносії та розподіл електроенергії, що почали діяти минулого місяця, вплинули на збільшення оплати за електроенергію. Також подорожчали паливо, газ і теплопостачання. Більше, ніж у грудні минулого року, коштували товари та послуги у сфері обладнання та утримання помешкання.

Головне управління статистики зазначило, що минулого місяця на 0,4 % зросли витрати, пов’язані зі здоров’ям. Більше коштували медичні та оздоровчі послуги, лікарські консультації та стоматологічні послуги, а також медичні пристрої, прилади та ліки.

У січні полякам довелося заплатити більше за газети, журнали, книги та послуги, пов’язані з культурою та організованим туризмом. Піднялися ціни в ресторанах і готелях. Дорожчою стала також соціальна опіка – зросли ціни на страхування, предмети особистої гігієни, косметику, а також перукарські, косметологічні та гігієнічні послуги.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.