Як українців у Польщі вчать боротися із "мовою ненависті"

13 Лютий, 2017 - 15:25

У Польщі стартував проект, присвячений боротьбі з мовою ненависті, пише Наш вибір.

Група волонтерів, українські мігранти та представники нацменшини навчалися аналізувати антиукраїнські коментарі у Інтернеті. Здобуті знання вони зможуть використати у подальшій боротьбі з тими, хто пропагує агресію. Можливо, навіть у суді.

Навчання відбулося в межах проекту боротьби з мовою ненависті, ініціатором якого є Об’єднання українців у Польщі (ОУП). Проект завершиться наприкінці 2017 року. За цей час буде, зокрема,  проаналізовано тисячі інтернет-коментарів. На прикладах волонтери навчатимуться оцінювати  негативний характер повідомлення, встановлювати тематичну ділянку (історія, суспільство, релігія тощо), виявляти прояв прямої агресії щодо конкретної національності тощо.

Волонтери також вчились визначати, чи запис можна розглядати у правовому полі. Матеріали саме з такою позначкою потраплятимуть до представника ОУП – адвоката Петра Федусьо. Він та організація займатимуться подальшими формальними справами. Подібні вишколи планується провести у Кракові та Вроцлаві.

Практичні заняття з волонтерами вів Марек Трошинський – голова Фонду “Wiedza Lokalna”, який є партнером ОУП у проекті. Експерт наголошував на тому, що кожен може допомогти у боротьбі з мовою ненависті. Інформацію, як реагувати, можна знайти на сайті – siectolerancji.pl.

У випадку інтернет-форумів завжди варто повідомляти модераторам про ненависницькі коментарі. Тоді власники порталів не зможуть відмовитись від відповідальності за зміст.

На сайті siectolerancji.pl, крім практичних вказівок, розміщений формуляр, який дозволяє ефективно та швидко повідомити про ненависницький запис. В такому документі треба вказати точне посилання на сайт, де з’явився коментар (не лише подати його назву), додати фотокопію екрану та написати обґрунтування для своїх зауважень. Копію такого документа слід переслати до ОУП, що дозволить організації моніторувати справу.

– Кожних десять коментарів, які зникнуть, це кількасот або, навіть, кілька мільйонів осіб, які їх не прочитають – заохочував до активності М. Трошинський.

Варто нагадати, що правові критерії щодо мови ненависті стосуються не лише дописів у Інтернеті, але також до «летючок», афіш, публічних виступів тощо.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.