В одному з польських регіонів у геометричній прогресії зростає кількість українців

13 Січень, 2017 - 10:01

Йдеться про Помор’я. Тут радіють місцеві роботодавці, які охоче приймають на роботу східних сусідів. У багатьох професіях бракує робочих рук, повідомляє МоніторІнфо.

Однак така кількість іноземців спричинила величезні черги в установах, де вони легалізують своє перебування. Зокрема, в управлінні в справах іноземців у Гданську.

Проблеми іноземців, що шукають роботу на Помор’ї, починаються у Воєводській адміністрації. Там вони місяцями очікують на видачу дозволів на проживання та роботу.

"Ситуація дуже складна, – визнає Ярослав Зєнткевич, директор управління громадянських справ та іноземців Воєводської адміністрації. – Це результат конфлікту на Донбасі з 2014 р. У нас величезний наплив іноземців зі сходу, а відтоді кількість працівників управління не збільшилася. В результаті у кабінетах працівників справи лежать на підлогах, шафках, завалені столи. Чиновники не витримують напруги, часто звільняються, шукають роботу в сусідній Маршалківській адміністрації".

Наскільки великі затримки? "Якби ми припинили прийом заяв і збільшили штат на більше, ніж 200 %, а за півроку відновили прийом заяв, можна припустити, що тоді би ми "вийшли на нуль". Лише такі дії дозволили б нам дотримуватися термінів, визначених законодавством, тобто видача рішення про узаконення перебування тривала би два місяці. Узаконення працевлаштування тривало би до місяця. Звичайно, на практиці це нереально", – пояснює Зєнткевич.

Адміністрація інформує, що на дозвіл на роботу іноземця (заяву подає роботодавець) зараз потрібно чекати близько 3 місяців (залежно від виду справи). У свою чергу, іноземець має чекати вісім місяців на легалізацію перебування. Але до цього потрібно ще додати час, протягом якого людина очікує на прийом в Інтернет-черзі. На сьогодні найближчий вільний термін – червень.

"Я подала заяву у квітні, дозвіл на перебування отримала лише 11 січня, – говорить Олександра із українського міста Лисичанськ. – Через черги відбуваються конфлікти між людьми, панують сильні емоції".

"Буває, що дозволи на роботу розглядають більше трьох місяців, а на перебування навіть до 10–11 місяців, якщо змінюється інспектор, – розповідає Магдалена, у фірмі якої працюють кілька українців. – Проблема виникає тоді, коли закінчується піврічний термін дійсності так званої заяви. До отримання дозволу українські працівники не можуть легально працювати".

"Ми не можемо погоджуватися на таку ситуацію, – визнає Збігнєв Цановецький, голова Роботодавців Помор’я. – Роботодавцям працівники потрібні тепер, а не через півроку або десять місяців. Ми сприймаємо цю ситуацію як тимчасову й перехідну. Розраховуємо на те, що воєвода справиться із цією проблемою".

"Я сподіваюся, що цього року вдасться створити 8 нових штатних одиниць у відділенні, – зазначає Ярослав Зєнткевич. – Це певним чином покращить ситуацію, але потреби значно більші. Сьогодні один працівник веде близько 500 адміністративних справ. Після змін ця кількість зменшиться до 300. Це дуже багато".

Черговою пропозицією воєводи є створення нового структурного підрозділу у справах іноземців із офісом у Гдині. Там обслуговуватимуть роботодавців. Однак це не означає, що зменшаться черги. Йдеться про те, щоб роботодавці (іноземців надалі обслуговуватимуть у Гданську на Окоповій) могли вирішувати формальності швидше та комфортніше.

Наявний і план видачі списку професій, для яких у випадку дозволу на роботу не потрібно буде очікувати на оцінку старости, тобто так званого тесту ринку працевлаштування. Коли? Невідомо.

"Для кожного із повітів Поморського воєводства розроблять окремий каталог професій. Після отримання оцінки маршалка воєводства та Воєводської ради ринку працевлаштування воєвода опублікує список у формі розпорядження. Список оновлюватимуть щороку", – анонсує Малгожата Своробович.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.