Незвідана Гренландія: унікальна експедиція відкриє недосліджені ділянки острова

11 Січень, 2017 - 20:46

У червні до великих скель Гренландії вирушить експедиція одного із найвідоміших альпіністів Марціна "Єті" Томашевського. Вперше альпіністи попливуть під стінки на вітрильниках, повідомляє Монітор Інфо.

Wikipedia

Це перша така експедиція в історії польського альпінізму та мореплавства. Її мета – дістатися берега Гренландії, а потім знайти та прокласти на одній із гранітних скель найскладніший класичний альпіністський маршрут у цьому регіоні. Вперше одна експедиція об’єднає два екстремальні середовища, мореплавців та альпіністів. Альпіністи (їх буде троє) дістануться під скелю під вітрилами польської яхти SY "Berg".

"Цю частину Гренландії кілька років тому досліджували вже голландці із Ніко Фаврессе і, наскільки я пам’ятаю, французи, але західні береги Гренландії не досліджені добре, на деяких картах – просто білі плями, - каже Марцін Томашевський. - Невідомо, як виглядає берег, які там фйорди, які стінки. Немає топографічних назв, тому що їх ніхто не присвоїв.

(c) Let's Travel Somewhere

Наша мета – дістатися цих місць, зробити фотографії, знайти відповідні цілі для підйомів і підйом. Є шанс, що протягом такої експедиції ми знайдемо стінку, якої ще ніхто не бачив і прокладемо нею новий маршрут.

Є дві-три стінки, сфотографовані голландцями, але невідомо, де саме, тому що капітан яхти, який туди доплив, тримає це місце у таємниці, він хоче плавати туди із клієнтами. Він ні з ким не ділиться знаннями. Тому район з одного боку відкритий, а з іншого – дещо таємничий.

Ми починаємо у місті Ілуліссат, там група альпіністів приєднається до екіпажу яхти SY "Berg", що вестиме капітан Артур Бергер. Разом із моряками ми вирушимо на кілька тижнів у море – попливемо на північ. Ми будемо виглядати місця для альпінізму, моряки документуватимуть район, щоб описати води навколо острова для свого середовища. Наша гірська мета – прокласти на великій стінці найскладніший класичний альпіністський маршруту у Гренландії. 

– Для розминки ми спробуємо прокласти нові маршрути на високих стінках, по 800–1000 метрів, але на простих, які зможемо пройти за один-два дні. Це буде щось типу відкриття району – прокладання нових шляхів, промальовування їхніх схем, укладання інструкцій чи карт проходження для тих, хто хотів би їх повторити. Ми не хочемо «комерційно» тримати інформацію для себе, тим, що відкриємо, поділимося з іншими. Можливо, ми когось надихнемо.

А потім справжня стіна, тобто підйом у стилі "big wall".

Це альпінізм на великій стінці, у цьому випадку, ймовірно, від 600 до 1000 метрів. Такий маршрут означає, що ми проведемо два, три, можливо навіть чотири тижні, проживаючи у підвісних наметах та тягнучи кілька сотень кілограмів спорядження із собою нагору. Ми будемо «патентувати», готуватися до проходження цього маршруту у класичному стилі.

Це повинен бути вкрай складний маршрут, тому учасником експедиції є Конрад Оцепка, один із найкращих польських гірських альпіністів, що має на своєму рахунку багато складних маршрутів. У групі є ще Войтек Малавський, чудовий альпініст. Ми вважаємо, що сума нашого досвіду повинна дати результат. Довгий шлях із відрізками великих скельних викликів.

 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.