Якою польська мисткиня побачила війну в Україні

11 Січень, 2017 - 13:48

До 31 січня у приміщенні Фонду сучасного польського мистецтва (вул. Krakowskie Przedmieście 16/18) можна оглянути виставку Вікторії Войцеховської "Іскри". Польська мисткиня працювала над проектом впродовж 2014-2016 років, багато разів виїжджаючи в Україну. Роботи, що представлені на виставці – це портрети чоловіків, які спершу були на Майдані та брали участь у подіях Революції Гідності, згодом поїхали в зону АТО і досі воюють на сході, пише Наш Вибір.

"Усіх хлопців знаю особисто, з усіма спілкувалась, історію кожного добре пам’ятаю. Хтось розповідав мені про війну більше, хтось менше, але це ніколи не було просто та легко. Кожному з них я щиро вдячна за щирість, адже моя мета у цьому проекті – показати людину через призму війни", – розповідає дівчина. Вона додає, що, перебуваючи на Донбасі, прагнула максимально уникати репортажної зйомки.

"Кожного разу, коли була там – намагалась зрозуміти людей, які живуть у цьому світі, зануреному у війну. Не тільки солдатів, але й цивільне населення, намагалась побачити світ їх очима і тільки потім передати, "вкласти" це у кадр", – говорить Вікторія.

Окрім портретів солдат, проект "Іскри" – це фотоколажі з фронту, а також відеоматеріали, які дівчина отримала безпосередньо від військових та волонтерів. За її словами, саме тому весь матеріал у проекті є цілісним та гармонійним.

"Іскри" – це моя власна спроба показати країну, яка загрузла у війні і людей у цій війні. Усі ці елементи – це частина великого світу і кожен з них передає масштаби трагедії та болю, який я побачила на Донбасі", – додає Вікторія.

Проект "Іскри" у найближчому майбутньому буде показаний у Києві та Львові, а згодом поїде до Франції та Литви. 

Фото: Наш вибір

Реклама

Читайте також:

тема

"Немає кращої землi, нiж наша" - так вважав видатний мандрiвник i фiлософ Василь Григорович-Барський, автор книжки "Мандри святими мiсцями Сходу з 1723 по 1747 рiк". Ми радiємо,
В українців, які мешкають у Німеччині, подекуди виникають обґрунтовані запитання юридичного характеру щодо свого статусу, реалізації своїх прав та можливостей.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.