В Канаді випробовують новий пристрій, який легко визначає наркотичне сп'яніння

10 Січень, 2017 - 17:11

Відразу в декількох канадських містах проходять випробування нові аналізатори, здатні виявити в організмі водія наркотичні речовини.

За допомогою невеликих пристроїв береться проба слини з язика та внутрішньої сторони щік. Індикатор може розпізнавати практично будь-які наркотики, в тому числі марихуану, кокаїн або метамфетамін. Пробні тести проводяться на добровольцях. У числі охоплених експериментом міст – Галіфакс, Торонто і Ванкувер, пише visti.ca.

Поліція обіцяє нікого не затримувати і не пред’являти звинувачень в разі виявлення наркотиків в організмі. Група борців за тверезість за кермом “Матері проти п’яних водіїв” (Mothers Against Drunk Drivers – MADD) сподіваються на те, що федеральний уряд змінить кримінальний кодекс, посиливши статті, що стосуються вживання наркотиків під час водіння автомобіля; і станеться це до того, як в Канаді буде легалізована марихуана.

За даними цієї організації, водіїв в наркотичному сп’янінні, які вчинили наїзди з фатальним результатом, є більше, ніж тих, хто сідає за кермо під впливом алкоголю. Але вони становлять лише 2.6% від загального числа звинувачених.

Активісти MADD стверджують, що після легалізації марихуани в штатах Вашингтон і Колорадо, різко виросла кількість автомобільних аварій. Однак, дослідження Національної адміністрації щодо дотримання безпеки на транпорті США показують, що серед курців марихуани ризик зробити аварію “мінімально вищий”, ніж у аболютно тверезих водіїв.

Так чи інакше, але Канадська Медична Асоціація (The Canadian Medical Association) схильна дотримуватися точки зору MADD.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.