В Україні створено профспілку, яка захищатиме права заробітчан

6 Січень, 2017 - 12:42

В Україні запрацювала Міжгалузева профспілка українських працівників у Польщі, яка допомагатиме нашим мігрантам у цій країні вирішувати різноманітні проблеми.

Про це заявив голова Міжгалузевої профспілки українських працівників у Польщі Юрій Карягін у четвер на прес-конференції в Укрінформі.

“За усі 25 років незалежності України - це перша така профспілка, яка захищає інтереси наших українських мігрантів за кордоном. На сьогодні до мене звертаються і з інших країн українці, які працюють в Португалії, Іспанії, Італії, Німеччині, телефонують навіть з Канади. Тому хотів сказати, що наші зв’язки розширюються і, можливо, ми будемо допомагати нашим українцям не лише у Польщі, а й по всіх країнах, де вони працюють”, - сказав Карягін.

За його словами, наразі у Польщі проживає близько 1 млн українців. За попередніми розрахунками польської сторони, найближчим часом країна буде потребувати ще 5 млн працівників, тому міграція до Польщі буде лише розвиватися. І саме цей факт змусив об’єднатися і створити таку Міжгалузеву профспілку. Так, завдяки допомозі польських профспілок на початку минулого року спілку вдалося зареєструвати, а уже в червні провести організаційні збори. Наразі структура профспілки розбудовується, але деякі представництва уже активно працюють, зокрема у Варшаві, Катовіце, Вроцлаві, Лодзі та інших містах.

“Стараємося співпрацювати з європейськими профспілковими організаціями, завдяки чому отримуємо методичну та організаційну допомогу, а також з українським посольством у Польщі. Іноді, коли людей ошукують, забирають паспорт, ця людина приходить до посольства, у неї немає грошей ані на фотографію, ані на харчування та квиток, аби повернутися на батьківщину. То ми знаходимо можливості, аби такі питання вирішити і допомогти такій людині. Ми також намагаємося зробити так, аби всі наші українці працювали у Польщі легально, тоді вони зможуть укласти договір про працю і на базі цього договору матимуть усі соціальні права, медичне страхування, а також їм буде йти стаж”, - наголосив Карягін.

Читайте також:

тема

Якщо вам необхідно вивчити або удосконалити китайську мову, це можна зробити вдома завдяки відеоурокам онлайн.
Починаючи від іноземних покупців, що бездумно скуповують нерухомість, до молодих сімей, які намагаються виростити дітей в квартирі на верхньому поверсі багатоповерхівки, канадськ

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.