Без роботи, але з грошима: в одній із країни Європи запровадили безумовний дохід

5 Січень, 2017 - 12:01

З 1 січня 2017 року Фінляндія почала видавати своїм безробітним громадянам гарантований дохід. Уряд сподівається, що це допоможе подолати бідність та підвищити рівень зайнятості населення.

Фінляндія стала першою країною в Європі, яка почала видавати своїм громадянам безумовний щомісячний дохід у розмірі €560, пише The Guardian, повідомляє vokrugsveta.ua.

Програма розрахована на безробітних фінів у віці від 25 до 58 років і триватиме два роки. При цьому всі соціальні пільги для цих людей будуть скасовані. В Управлінні соціального страхування Фінляндії (Kela) заявили, що головною метою соціального експерименту є боротьба з бідністю і зниження рівня безробіття, який у країнах Північної Європи становить 8,1%.

Подібні програми діють і в інших країнах. Наприклад, в голландському Утрехті базовий щомісячний дохід складає €970, а в італійському Ліворно – трохи більше €500, але його отримують лише 100 найбідніших сімей. Схожі проекти в 2017 році планують запустити в Канаді та Шотландії.

А от у Швейцарії від нього відмовилися. На референдумі в минулому році 75% опитаних проголосували проти видачі безробітним безумовного щомісячного доходу в розмірі 2300 євро. Адже таке нововведення означало б збільшення витрат з бюджету на 19,4%.

При цьому ніхто не гарантує, що ці люди не воліли б жити на допомогу від держави замість того, щоб шукати роботу. У Фінляндії цього теж побоюються, але вірять в добросовісність своїх громадян. Місцева влада впевнена, що отримання додаткових грошей дозволить людям трохи довше шукати гідну роботу, а не хапатися за першу-ліпшу вакансію.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.