У Швеції набирають дітей для навчання в українській школі

27 Грудень, 2016 - 11:03

Українська школа у Швеції оголошує набір учнів на наступний семестр ЗИМА-ВЕСНА 2017 року. Заняття розпочинаються 14 січня 2017 року. Відбуватимуться щосуботи, о 10.00 у місті Мальмо.

У навчальному закладі діти (4-6 років) зможуть розширити словниковий запас. Заняття будуть сконцентровані на розвитку усвідомленого читання та розуміння усної та письмової мови, повідомляють в українській школі у Швеції.

Записати своїх діток або підтвердити продовження навчання можна, написавши листа на електронну адресу школи: ukrainska.skolan@gmail.com. Зробити це потрібно до 10го січня 2017 року.

До слова, українська школа у Мальмо почала працювати у вересні цього року. Однак потреба в такому навчальному закладі була завжди, адже у Швеції проживає багато україномовних сімей, з яких велика частина є змішаними, тобто - тато швед, а мама - українка.

"В таких сім'ях шведська мова є домінуючою і діти не говорять українською, не зважаючи на зусилля батьків, - каже СВІТUA Людмила Русвал, директор Української школи в Швеції. - У 2013 році ми започаткувати українські гуртки для дітей від 0 до 3 років.

Ми гралися, вивчали пісеньки, віршики, читали казки українською мовою. Сьогодні наші діти підросли і з'явилася потреба у інших заняттях: письма, читання, математики, образотворчого мистецтва. Ініціатором українського гуртка, а тепер і школи була я, а батьки мене підтримали".

Школа розташована в найбільшому місті східної Швеції - Мальмо. Заняття проходять щосуботи з 10:00 до 13:00. Уроки тривають по 30 хвилин, перерва - 10 хвилин, обід - 30 хвилин.

"Сьогодні у нас є дві групи: старші від 3 до 6 років (11 дітей) та молодша група, від 0 до 3 років (6 дітей), - каже директор Української школи. - Оскільки більшість дітей дошкільного віку, то заняття у нас двох спрямувань: образотворче (малювання, рукоділля, ігри, слухання казок) і навчальне (готуємо руку до письма, вивчення букв українського алфавіту, читання, лічба)".

Школу фінансує Посольство України в Швеції, шведські організації та безпосередньо батьки. Підручники закуповують в Україні.

"Випускники можуть отримати диплом про закінчення нашої школи, але він є символічним, оскільки наша школа є підготовкою до вивчення української мови в середній школі в Швеції, - каже директор. - Діти, які вивчають рідну мову в школі ( у них буде дві рідні мови: шведська і українська), отримають оцінки до атестату про середню освіту".

Фото: Українська школа у Швеції

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.