У Бразилії помер видатний українець

25 Грудень, 2016 - 10:15

У Бразилії прощаються з Іваном Бойком, героєм бразильського фільму "Iван: повертаючись у минуле" (Iván: De Volta Para o Passado)", якого знають та шанують у країні як першого, хто привіз сюди бандуру. 

"Батько, дідусь, великий і любий друг. Шкода, що ми отримали новину про смерть Івана Бойка", - зазначили у фольклорному ансамблі "Grupo Folclórico Ucraniano Poltava".

Iвана Бойка, який родом з Тернопільщини, у 1942-му забрали на працю в Нiмеччину i у 1948-му він емiгрував до Бразилiï, де розпочав робити бандури. 

До появи Бойка у Бразилії не існувало культури гри на бандурі.

"У 2005 році я мав можливість зустрітися з Іваном Бойко щодо зйомок іншого фільму, пов'язаного з історією української іміграції, - розповів для Історичної правди Гуту Пашко, режисер фільму. - І одного разу він схвильовано вручив мені два блокноти його щоденника, де згадується про жахи, які він та його родина пережила під час радянського комунізму і в нацистській Німеччині".

Гуто Пашко також висловив свої співчуття з приводу смерті Івана Бойка. 

 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.