У Бразилії помер видатний українець

25 Грудень, 2016 - 10:15

У Бразилії прощаються з Іваном Бойком, героєм бразильського фільму "Iван: повертаючись у минуле" (Iván: De Volta Para o Passado)", якого знають та шанують у країні як першого, хто привіз сюди бандуру. 

"Батько, дідусь, великий і любий друг. Шкода, що ми отримали новину про смерть Івана Бойка", - зазначили у фольклорному ансамблі "Grupo Folclórico Ucraniano Poltava".

Iвана Бойка, який родом з Тернопільщини, у 1942-му забрали на працю в Нiмеччину i у 1948-му він емiгрував до Бразилiï, де розпочав робити бандури. 

До появи Бойка у Бразилії не існувало культури гри на бандурі.

"У 2005 році я мав можливість зустрітися з Іваном Бойко щодо зйомок іншого фільму, пов'язаного з історією української іміграції, - розповів для Історичної правди Гуту Пашко, режисер фільму. - І одного разу він схвильовано вручив мені два блокноти його щоденника, де згадується про жахи, які він та його родина пережила під час радянського комунізму і в нацистській Німеччині".

Гуто Пашко також висловив свої співчуття з приводу смерті Івана Бойка. 

 

Читайте також:

тема

Якщо вам необхідно вивчити або удосконалити китайську мову, це можна зробити вдома завдяки відеоурокам онлайн.
Починаючи від іноземних покупців, що бездумно скуповують нерухомість, до молодих сімей, які намагаються виростити дітей в квартирі на верхньому поверсі багатоповерхівки, канадськ

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.