Український архієпископ у Римі розповів, що таке людська гідність

15 Грудень, 2016 - 16:40

14 грудня Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, провів лекцію в Інституті Івана Павла II при Папському Латеранському унівеситеті в Римі. Предстоятель УГКЦ говорив про захист гідності людської особи та виклики в сучасних українських реаліях, пише прес-служба Товариства “Свята Софія”.

На думку Блаженнішого Святослава, сім’я є тим середовищем, у якому може бути збережена гідність людської особи з моменту народження людини аж до її смерті. Саме тому одним з головних завдань Церкви є захист сімейних цінностей перед різними сучасними ідеологіями, котрі “намагаються інструменталізувати та використати гідність людської особи для досягнення технологічного прогресу”. Говорячи про український контекст, лектор зазначив, що “українське суспільство сьогодні відчуває сплетіння старої комуністичної спадщини, котра базується на ідеологічних принципах радянської політики щодо сімейних цінностей, з  сучасною гендерною ідеологією, яка приходить до нас із Заходу”. Таким чином, за його словами, створюється “тип зраненого посткомуністичного суспільства, яке легко заражається моральними інфекціями Заходу”.

У своїй лекції Глава УГКЦ вказав на “тоталітарну схожіть” між політикою Радянської влади щодо сім’ї та сучасною західною ідеологією. “Те, що їх об’єднує – це боротьба проти сім’ї, котра в кінцевому результаті знищує гідність людської особи”, - зазначив він, назвавши їх “партнерами в їхньому ставленні до сімейних цінностей”.

Підсумовуючи аналіз сучасних викликів перед сімейними цінностями в українському контексті, Блаженніший Святослав вказав також на досвід служіння УГКЦ в умовах підпілля: “В часи, коли наша Церква була забороненою, саме родина врятувала Церкву. Сьогодні настав час, коли Церква має повернути борг родині, врятувавши її перед різного роду небезпечними ідеологіями”.

Додамо, що окрім студентів на лекцію Глави УГКЦ прийшли представники ватиканських структур, дипломатичних відомств та наукових інституцій Рима. На завершення професор Станіслав Григель подякував Блаженнішому Святославу та вказав на необхідність академічного спілкування і співпаці між Інститутом Івана Павла II та Українського католицького університету.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.