Діаспора вимагає розслідувати інцидент у Перемишлі

13 Грудень, 2016 - 19:33

Об’єднання українців у Польщі (ОУП) подало в понеділок заяву до окружної прокуратури в Перемишлі з вимогою розслідувати інцидент щодо закликів до насилля щодо українців, які прозвучали під час суботнього маршу в цьому місті. Про це йдеться у заяві ОУП, пише Експрес.

“Об’єднання українців у Польщі заявляє про підозру скоєння злочину, який полягає в тому, що 10 грудня 2016 року в Перемишлі учасники так званого “Маршу перемиських і львівських орлят” застосовували безправні погрози щодо осіб української національності викрикуючи гасла “смерть українцям!” і публічно здійснювали ненависні заклики на національному грунті, вигукуючи гасла “Перемишль, Львів -- завжди польські”, тобто здійснювали злочини за статтею 119 (насилля або погрози щодо осіб на національному, етнічному грунті тошо – ред.) та 256 (пропагування ненависті на національному грунті – ред.) Кримінального кодексу Польщі”,- йдеться у заяві до прокуратури.

У ній міститься вимога порушити карну справу у світлі цих подій, зазначає Укрінформ. Як повідомлялося, у Перемишлі в суботу під час щорічного “Маршу перемиських і львівських орлят” за участю багатьох польських патріотичних та націоналістичних організацій, а також представників місцевих та державних органів влади, прозвучали антиукраїнські гасла.

ОУП закликало польську владу протидіяти проявам ворожого ставлення до української меншини Польщі і громадян України.

Станом на зараз звернення до глави польського уряду Беати Шидло у цій справі, яке можна підписати в Інтернеті, підтримало вже понад 500 осіб. Посольство України в Польщі звернулося до центральних і місцевих органів влади РП з вимогою провести розслідування цього інциденту і покарати винних.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.