У Польщі покажуть фільми про "ДНР"

11 Грудень, 2016 - 15:46

На фестивалі "Watch Docs" у Варшаві покажуть фільми про "ДНР".  Це дві стрічки про захоплений проросійськими терористами Донбас, керований з Кремля, повідомляє Польське радіо.

Фільм про керовану з Кремля так звану "Донецьку республіку" покажуть у рамках третього дня XVI Фестивалю документальних фільмів про права людини "Watch Docs".

Під час події, що триватиме у Варшаві до п’ятниці, 16 грудня, відбудеться перегляд в цілому 60 кінострічок, головною темою яких є ситуація людини у сучасному світі.

Програмний директор "Watch Docs" Конрад Вірковський каже, що однією із найцікавіших буде перегляд стрічки "Зроби собі країну" Ентоні Баттса.

Режисер зсередини показує створення самопроголошеної "Донецької народної республіки" на сході України. Супроводжуючи з камерою головних постатей першої фази конфлікту у Донбасі, він розкриває дійсність, що дуже відрізняється від інформації у мас-медіа.

Його фільм показує також сильну залежність самопроголошеної республіки від Росії та те, як в структурах нової місцевої влади дуже швидко змінюються ті, хто втілює політику Кремля. Після показу запланована зустріч з режисером.

Також покажуть короткий фільм Олексія Радинського і Томаша Рафа "Люди, котрі прийшли до влади" про Донбас, захоплений проросійськими сепаратистами.

Камера у постійному русі захоплює фрагменти дійсності: символи нової влади, колони броньованих машин, контрольно-пропускний пункт на шосе, труни, що виносять з авто. Випадково зустрітий доброволець охоче висловлює свої аргументи, а жінка погрожує владі. Це світ, що занурився у хаос, невпевнено, з тривогою очікуючи на несподіваний напад. Хоча всі говорять про мир, у повітрі відчувається війна.

Конрад Вірковський додає, що варто також подивитися документальний фільм голландського режисера Бенні Бруннера під назвою ""Модель Ерпатак". Ерпатак - це невелике село на сході Угорщини, головою якого є представник ультраправої партії "Йоббік". Золтан Міхалі Орош впровадив у Ерпатаку владу "міцної руки" і у невеликому масштабі своєрідну диктатуру.

Сьогодні можна буде подивитися також документальну стрічку естонського режисера Мееліса Муху під назвою ""Гра у війну", який показує динамічний розвиток кіл історичної реконструкції подій у Росії.

Вхід на усі події фестивалю безкоштовний, а повну програму можна знайти на офіційній інтернет-сторінці.

Читайте також:

тема

Чеська Республіка має за плечима багату традицію та висококласну освіту, яка завдяки своїй високій якості має світову репутацію.
Якщо хочеш з користю провести літо, тримай найцікавіші щорічні літні школи, на які можеш отримати стипендію.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.