Один з найвидатніших українських романів готують для показу в Європі

7 Грудень, 2016 - 10:35

У закордонне міні-турне з виставою «Солодка Даруся» за мотивами одноіменного роману Марії Матіос вирушили сьогодні артисти Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка. Про це повідомляє Радіо Свобода.

8 грудня виставу покажуть у Мюнхені, 11 грудня – у Римі. Напередодні, 10 грудня у Римі буде також творча зустріч з читачами української письменниці, лауреата Шевченківської премії Марії Матіос, яка їде разом з артистами.

«Це промоція української культури за кордоном, ця вистава є візитівкою не лише нашого театру, але й нашої нації», – прокоментував директор театру, режисер Ростислав Держипільський.

Виставу побачать насамперед українці, які зараз живуть і працюють в Німеччині та Італії. Як повідомила виконавиця ролі Дарусі Галина Баранкевич, «нехай це буде український день у їхньому житті там далеко, за кордоном».

Міні-турне артистів фінансово підтримали Львівська та Івано-Франківська обласна держадміністрації.

Прем’єра вистави «Солодка Даруся» відбулася у листопаді 2008 року. Це була дипломна робота випускників Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а для Ростислава Держипільського – перша режисерська робота.

За ці роки було понад двісті показів «Солодкої Дарусі», в тому числі в Польщі, Канаді, США.

Постановку «Солодка Даруся» було номіновано на Шевченківську премію.

Читайте також:

тема

Якщо вам необхідно вивчити або удосконалити китайську мову, це можна зробити вдома завдяки відеоурокам онлайн.
Починаючи від іноземних покупців, що бездумно скуповують нерухомість, до молодих сімей, які намагаються виростити дітей в квартирі на верхньому поверсі багатоповерхівки, канадськ

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.