У Польщі планують відмовитись від звичних водійських посвідчень

25 Листопад, 2016 - 10:20

У Польщі планують запровадити електронні водійські посвідчення, які будуть доступні на мобільних телефонах або планшетах. Ініціативу Міністерства цифрових технологій Польщі можуть втілити в життя вже у 2017 році.

Якщо нововведення запровадять, зміниться процес перевірки документів поліцією. Під час контролю водій авто повинен буде назвати поліцейському лише своє ім’я, прізвище та, наприклад, номер PESEL. Після цього на його мобільний телефон прийде SMS-повідомлення з кодом для авторизації, який поліцейський внесе до спеціальної програми і отримає доступ до всіх необхідних даних. Про це повідомив речник Міністерства цифрових технологій Кароль Манис, повідомляє vsetutpl.com.

Саме полегшення процесу перевірки документів є основною метою ініціативи польського Міністерства. За словами Маниса, після запровадження змін, власники авто виходитимуть з дому лише з телефоном та ключами до своєї машини.   

Міністерство цифрових технологій планує оцифрувати й інші важливі документи, такі як паспорт, реєстраційну карту автомобіля, страховий поліс тощо. Міністр цифрових технологій Анна Стрежинська сподівається, що цей план вдасться реалізувати ще до святкування 100-ліття Незалежності Польщі, тобто до 2018 року. Так, в травні 2017 року з’явиться пробна версія мобільного паспорта, а до кінця червня того ж року програму хочуть запровадити повністю.

Другий етап, пов’язаний з мобільними водійськими правами, розпочнеться в жовтні 2017 року. Технічний паспорт автомобіля і страховий поліс почнуть оцифровувати в кінці 2017 року. Згодом з’являться електронні копії інших важливих документів, які поляки часто використовують.

У Міністерстві запевняють, що цифровізація не буде обов’язковою. Відтак, нововедення не стосуватиметься іноземців, зокрема й українців, а також тих поляків, які надають перевагу традиційному процесу перевірки документів.

Урядовці також наголошують, що електронна система буде цілком безпечною та захищеною. Електронні документи будуть доступні як на сучасних смартфонах, так і на старіших моделях мобільних телефонів. Міністерство також передбачило запасну процедуру підтвердження користувача на випадок, якщо у водія розрядиться його мобільний пристрій.

 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.