У Канаді прощаються з талановитою українкою

13 Листопад, 2016 - 10:30

У Канаді померла славетна українка, ім'я якої відоме усім представникам діаспори. Орися Пащак-Трач. Письменниця, казкарка, громадський провідник та перекладач померла у Вінніпезі 10 листопада. Про це повідомляє Конґрес Українців Канади. 

"Ми втратили направду виняткового провідника громади. Неперевершена любов і відданість до нашої культури, традицій, спадщини найкраще характеризують пані Пащак Трач, - заявив Павло Ґрод, національний Президент Конґресу Українців Канади. - Її праця та самовідданість надзвичайно збагатили українське життя в Канаді і поза її межами".

 

Пані Пащак Трач переклала з української на англійську десяток книг, читала лекції на українську тематику у Північній Америці, Австралії, Україні. Її публікації широко відомі в Канаді та Америці.

Вона вела публіцистичну рубрику The Things We Do  в українському тижневику  Ukrainian Weekly. ЇЇ книжка First Star I See Tonight: Ukrainian Christmas Traditions це всеосяжна англомовна книга про багаті українські різдвяні традиції, яка вийшла друком у грудні 2015 року. Вона щорічно проводила турне народного мистецтва та культури в Україну.

Окрім її багатьох нагород за вагомий внесок в розвиток українсько-канадської громади, цього року на Трирічному Конґресі Конґресу Українців Канади пані Пащак Трач була нагороджена Шевченківською Медаллю в категорії культури і мистецтва. Шевченківська Медаль є найвищою формою визнання якою нагороджує Конґрес Українців Канади.

“Виростаючи у Вінніпезі,  я завжди пам’ятатиму тепло, ентузіазм та гумор пані Орисі, - заявив Ігор Михальчишин, генеральний директор Конґресу Українців Канади. - Покійна завжди радо ділилася своїми багатими та глибокими знаннями про традиції, історію та культуру і була невтомним поборником всіх українських справ”.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.