Експерт пояснила, в чому різниця між європейською та російською міграцією українців

6 Листопад, 2016 - 17:20

За різними оцінками, близько трьох мільйонів українців сьогодні працюють закордоном. Про це заявила Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, повідомляє ДС.

"До 2014 року половина з них працювала в РФ, ще половина — в країнах ЄС, — каже Елла Лібанова. — Після початку конфлікту масштаби трудової міграції в Росію значно зменшилися, а в країни ЄС, перш за все в Польщу, зросли.

Важлива істотна відмінність міграції "російської" від "європейської". Перша має яскраво виражений циркулярний характер — люди дійсно їдуть працювати на якийсь період і повертаються в Україну; таких циклів може бути багато. Працюючі ж у країнах ЄС прагнуть легалізувати своє становище, отримати як мінімум так звану робочу візу і дуже часто перевезти туди свої сім'ї. Тим самим трудова міграція в розвинені європейські країни перетворюється в стаціонарну — в більшості випадків мігранти в Україну не повертаються".

При цьому Елла Лібанова також зазначила, що європейський ринок праці не зможе повністю замінити російський.

"По-перше, російський ринок праці абсорбував близько півтора мільйона наших трудових мігрантів. По-друге, для роботи в ЄС існують більш жорсткі законодавчі перепони. По-третє, європейський ринок більш вибірковий щодо якості робочої сили: в Чехії і Польщі потрібні будівельники, в Італії, Іспанії та Португалії - працівники сфери обслуговування (готелів, ресторанів), персонал догляду за дітьми, за людьми похилого віку, за хворими, — каже експерт. — Досить високий попит на лікарів, медичних сестер, вчителів, викладачів вищих навчальних закладів. Це добре помітно по динаміці попиту на українську робочу силу в Польщі, де мовні проблеми мінімальні".

У той же час найбільшу загрозу Лібанова бачить в тому, що дуже активно поводяться представники східноєвропейських університетів і коледжів. Вони активно запрошують нашу молодь вчитися, часом навіть безкоштовно. Це спонукає молодь туди їхати, а повернуться, швидше за все, не всі.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чому українці й досі їздять працювати в Росію.

Реклама

Читайте також:

тема

Чи подобається вам мандрувати автомобілем? Якщо так - сідайте чимшвидше за кермо й вирушайте у подорож Німеччиною!
Порівняно з Україною, витрати на транспорт в Європі деколи дуже боляче б'ють по кишені. 

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.