Як отримати польське громадянство, маючи Карту поляка

2 Жовтень, 2016 - 11:29

З початком осені, через 3 місяці після публікації в офіційному державному виданні польського уряду,  в дію ввійшли довгоочікувані нововведення до Закону про Карту Поляка, які були ухвалені Сеймом Польщі ще 13 травня 2016 року. Ці зміни покликані були спростити як процедуру отримання Карти Поляка, так і запропонувати її діючим чи потенційним власникам більше прав, можливостей та перспектив, пише vsetutpl.com.

Проте основною метою ініціативи польської Комісії у справах зв’язків з поляками за кордоном щодо внесення поправок до Закону про Карту Поляка було надати спрощену можливість власникам Карти Поляка отримати право на легальне та офіційне проживання в Польщі в якості її громадянина. Простіше кажучи, дозволити тим, у кого є Карта Поляка, клопотати про польське громадянство.

Відтепер власники карти сталого побиту (яку вони отримали на основі Карти Поляка) можуть отримати польське громадянство вже за рік безперервного проживання в Польщі. Нагадуємо, що безперервним проживання вважатиметься в тому випадку, якщо ви не залишатимете територію Польщі більше аніж на 6 місяців одноразово, а загальне число вашого перебування поза межами Польщі буде меншим за 10 місяців на рік. 

Документи на карту постійного перебування з Картою Поляка слід подавати в Urząd Wojewódzki за місцем проживання. Приходити туди краще завчасно – охочих може бути досить багато. Прийом однієї особи займає до півгодини. За цей час у вас перевіряють документи, беруть відбитки пальців, вносять усі дані в базу і ставлять печатку в паспорт про прийняття документів. Далі залишається тільки чекати на рішення про видачу вам карти сталого побиту (Karta Stałego Pobytu).

Прохання про отримання карти сталого побиту можна подавати одразу ж по приїзді до Польщі. Найголовніше правило успішного подання – уважно зібрати пакет необхідних документів, ксерокопії краще робити заздалегідь. Щоб подати прохання про отримання карти постійного перебування в Urząd Wojewódzki, вам знадобляться такі документи:

-- Паспорт і копії усіх його сторінок;

-- Ваша Карта Поляка та її ксерокопія;

-- 4 актуальні фотографії 3,5×4,5 см;

-- Заява-анкета, яку ви можете заповнити як на місці, так і вдома (бланк ви можете завантажити нижче)

-- Прописка;

-- Довідка з місця роботи.

У зв’язку зі змінами в польському законодавстві, що спрямовані встановити опіку над особами з польським походженням, які зараз проживають на території колишнього СРСР, та надати їм можливість отримати громадянство Польщі, за річ часу поляки очікують до 20 тисяч мігрантів. Багатьох приваблює перспектива легальної роботи в Польщі та безкоштовної освіти, а також вищезгаданих урядових виплат для тих, хто прагне залишитись в Польщі на стало.

Нагадаємо, ще більше автошляхів у Польщі стали платними з 1 жовтня.

Додатки

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

18:48
У суботу смертник з саморобною вибухівкою підірвав себе перед виборчою дільницею, що була розташована у одній зі шкіл в північній частині столиці Афганістану Кабула, є загиблі
17:38
Влада Саудівської Аравії вважає, що журналіст Джамаль Хашоггі помер від задушливого захвату ззаду або удушення руками
16:25
Кілька тисяч людей вийшли на масові акції за незалежність Тайваню у столиці острова Тайбеї. Демонстранти вимагали провести референдум, щоб острів міг офіційно проголосити незалежність від Китайської Народної Республіки
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.