У Польщі може зрости кількість росіян

30 Жовтень, 2016 - 20:09

Впродовж першого кварталу цього року іноземці подали 10 тисяч клопотань про надання міжнародного захисту, тобто статусу біженця або охоплення додатковим захистом. Це на 24 відсотки більше, ніж в аналогічний період торік, передає Польське радіо.

Найчастіше з такими клопотаннями зверталися громадяни Росії чеченської національності – 73 відсотки, громадяни України – 10 відсотків та громадяни Таджикистану – 8 відсотків.

"Понад 200 осіб отримализахист у Польщі, вони сповнювали вимоги, необхідні для надання міжнардного захисту. 16% справ вирішено негативно. Найчастіше захист отримували громадяни Росії, а також особи із Сирії, України та Іраку", – каже речник Управління у справах іноземців Якуб Дудзяк.

Порівняно з минулим роком, майже наполовину збільшилася кількість припинених справ, тому що іноземці не були зацікавлені продовженням процедури про надання статусу біженця в Польщі – тут лише подавали клопотання і виїжджали до країн Західної Європи.

Зате більше іноземців, ніж попереднього року, хотіло легалізувати своє перебування в Польщі. Протягом першого кварталу цього року надійшло 100 тисяч таких клопотань – на 30 відсотків більше, ніж за такий період торік.

"Більшість клопотань про легалізацію перебування подали громадяни України – майже 70 відсотків. Ця тенденція зберігається, надалі громадяни України найбільш охоче і найчастіше приїжджають до Польщі. На дальших позиціях документи про легалізацію подавали китайці, в’єтнамці, індуси, білоруси і росіяни. Проте, кожна з цих національностей 2-3-4 відсотки, тобто набагато менше, ніж громадяни України", – каже Якуб Дудзяк.

Більшість документів про легалізацію стосувалося тимчасового перебування, переважно пов’язаного з роботою в Польщі.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.