"Небесний", але й український: про що забули в Австрії, презентуючи роботи Пінзеля

30 Жовтень, 2016 - 11:14

У Winter Palais у центрі Відня (Himmelpfortgasse, 8) відкрилася виставка творів Івана Георгія (Йоганна Георга) Пінзеля, українського скульптора, якого відкрив для загалу Борис Возницький.  Виставка називається "Небесний".

"Митець творив у Львові та нинішній Львівській області, які були на той час частиною Польщі, — повідомляє СВІТUA Посольство України в Австрії. — Працюючи з архітектором Бернардом Меретином, Пінзель займався прикрашенням церков між Львовом та Бучачем за допомогою вражаючих скульптур з дерева та каменю.

Своїм експресивним мистецтвом, своїм творчим доробком менше, ніж за десять років скульптор зробив величезний внесок у мистецький розвиток регіону у другій половині 18 століття".

Відкривав виставку у Відні міністр фінансів Австрії Георг Шеллінг, посол України Олександр Щерба, директор музею Бельведер Агнес Хусляйн та інші гості.

"Людей було ДУЖЕ багато, - повідомив Посол. - Але найголовніше - це не відкриття, а сама виставка. Вона просто неймовірна. Хочете відчути особливу гордість за Україну? Хочете побачити, як австрійці шанобливо схиляють голову перед нашим мистецтвом? Тоді приходьте. Це просто не можна пропустити!"

Виставка відкрита до лютого. Після Лувру це другий закордонний візит робіт Пінзеля.

"Український скульптор 18го сторіччя" - так Пінзеля вітав постерами Париж кілька років тому, а от у Відні на афішах - жодної згадки про українське походження генія. Українські соцмережі обурені! 

Реклама

Читайте також:

тема

Початок міграції до Об'єднаних Арабських Еміратів закладено наприкінці 1980-х років, коли в країну почали запрошувати спортивних фахівців з Радянського Союзу.
Мiлена Рудницька, доктор фiлософiї та голова Свiтового союзу українок, домоглася щоб справу Голодомору винесли на розгляд Лiги Нацiй та Мiжнародного Червоного Хреста, пише журнал

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.