П'ята хвиля еміграції з України набирає обертів

27 Жовтень, 2016 - 21:53

Україна переживає бум внутрішньої і зовнішньої міграції. Війна на Донбасі та анексія Криму стимулюють мільйони українців шукати кращої долі для себе та своїх родин за кордоном.

За різними даними, сьогодні за кордоном працює від 5 до 8 млн українців. Про це заявила Голова Європейського конгресу українців, перший заступник голови Світового конгресу українців, депутат парламенту Угорщини Ярослава Хортяні під час виступу на Форумі мігрантів УГКЦ Центральної та Західної Європи, що відбувся у Фатімі.

“Раніше ми говорили про 4 хвилі української еміграції. Починаючи з 2013 року ми можемо говорити про 5-ту хвилю еміграції, яка зараз, під час війни на Сході України, набирає обертів. За різними даними сьогодні за кордоном працює від 5 до 8 млн українців”, - заначила Ярослава Хортяні, повідомляє Пасторально-місійний відділ УГКЦ.

Водночас, як відзначила депутат Угорського парламенту, вперше за роки незалежності України більшість українців виїхали на заробітки не в Росію, а в Європу.

Ярослава Хортяні зауважила, що загалом за останні 20 років, за різними даними, з України виїхало від 10 до 15% громадян. “Декі поселились назавжди за кордоном. Інші продовжують плекати надію, що повернуться в Україну з кращими економічними можливостями”, - зазначила депутат.

Говорячи про тенденції української сучасної еміграції, Ярослава Хартяні підкреслила, що збільшується кількість молодих українців, які хочуть здобувати вищу освіту в Європі. “Якщо у 2008-2009 навчальному році у Польщі отримали освіту 3 тис українських студентів, то в 2014 р – 20,5 тис студентів”, - додала Голова Європейського конгресу українців.

Як показують соціологічні опитування, відзначила депутат, 65% українців від 14 до 30 років хочуть виїхати з України. “Аналітики стверджують, 2/3 українських студентів, які навчаються в іноземних вишах, шукатимуть продовження навчання в тій країні, можливості почати стажування і знайти роботу. Тільки в разі, якщо цього не відбудеться, вони готові повернутися в Україну”, - наголосила Ярослава Хортяні.

Вона також відзначила, що на сьогодні 83% українських офісних працівників розглядають варіант працевлаштування за кордоном. І зараз в Україні у деяких сферах економіки роботодавці відчувають брак висококваліфікованих робітників. “Поки Українська держава не в змозі зупинити процес відтоку робочої сили”, - відзначила перший заступник голови Світового конгресу українців.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.