Вздовж американських шосе встановлять білборди про українську трагедію

21 Вересень, 2016 - 21:36

Українці США збирають кошти на встановлення вздовж трас неподалік Чикаго білбордів з інформацією про Голодомор в Україні. Відповідне оголошення розмістили на сайті generosity.com.

"Одна з найбільших проблем для пізнання України світовою спільнотою полягає в незнанні її історії, - йдеться у повідомленні. - ...Неурядова чиказька організація Фонд "Український Голодомор" (Ukrainian Genocide Famine Foundation) прагне підвищити обізнаність про геноцид українців. Це повинно вплинути і на стосунки, і на політику різних держав світу щодо сьогоднішньої України".

Геноцид українців є найменш дослідженою трагедією ХХ століття, зауважують автори оголошення.

"Після анексії України Радянським Союзом загинули мільйони людей. У пік геноциду у 1932-1933 роках понад 10 мільйонів українців вбито Радянським Союзом, - пишуть у своєму зверненні представники Фонду. - Більшість загинули від штучно створеного голоду, який увійшов в історію під назвою "Голодомор", що означає "смерть від голоду". Це горе зачепило кожну родину, а будь-яка спроба опору припинялася з допомогою зброї. 

Після того, як геноцид припинився, загроза українському національному духу підтримувалась сталіністською русифікацією, що унеможливлює будь-які сумніви у тому, що це був приклад саме етнічної чистки".

Наслідки цього геноциду відчуваються й до сьогодні, вважають автори звернення.

"Україна незалежна вже 25 років, проте десятиліття русифікації та радянського впливу залишили свій відбиток, - йдеться у тексті. - Сьогодні, через два роки після російського вторгнення до України, держава зіштовхнулась з новою хвилею політики геноциду. Як україно-американці ми не можемо стояти осторонь й спостерігати, як історія повторюється".

"Ця кампанія покликана фінансувати рекламний щит, який інформуватиме про цю трагедію якомога більшу аудиторію, - зазначають у Фонді. -  Фонд співпрацює з Outfront Media, однією з найбільших відкритих медіа-компаній в Північній Америці, аби встановити два білборди вздовж трас I-290 та I-90/294 неподалік від Чикаго".

Білборди планують встановити уздовж найжвавіших автомагістралей серед штатів Середнього Заходу. Їх зможуть бачити приблизно 1,4 мільйона осіб щотижня".

Відповідно до запропонованого дизайну, слова на білборді навмисно виділені жирним шрифтом, їх можна розібрати з відстані у 300 футів.

"Ці слова покликані передати історію України людям, які з нею не знайомі, настільки просто та сильно, наскільки це можливо", - зазначають у Фонді.

Сума, яку потрібно зібрати - 8 000 доларів.

Фото: www.generosity.com

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:15
В Румунії чоловік знайшов у купленій на сайті вживаній шафі 95 тисяч євро і негайно повернув гроші власнику
13:00
У Кремлі запропонували називати обмежувальні заходи Заходу проти Росії не санкціями, а рестрикціями
12:30
Більше семи тисяч знищених будинків, сотні квадратних кілометрів випаленої території, понад чотири десятки людських життів. Такі результати природної пожежі у США. І вона ще триває.
11:25
Міністр оборони Норвегії Франк Бакке-Єнсен заявив, що Росія, можливо, стоїть за втручанням в роботу системи навігації GPS під час недавніх військових навчань НАТО Trident Juncture
10:25
В Ірані в рамках боротьби з економічною злочинністю стратили двох людей за економічні правопорушення
09:55
Унаслідок заворушень у колонії в Таджикистані, яке сталося 7 листопада, загинули щонайменше 50 в'язнів
09:24
США готові до протистояння у "холодній війні" з Китаєм, якщо він не змінить своєї політики в економічній, військовій та зовнішньополітичній сферах
08:49
Природна пожежа,що вирує в американському окрузі Бьютт на півночі Каліфорнії, є не тільки найбільшою за кількістю жертв, а й найбільш руйнівною в історії цього штату
07:24
У місті Джокьякарта (Індонезія) перекинулися кілька кабінок колеса огляду.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.