Уряд Угорщини хоче спростити процедуру працевлаштування для українців: деталі

16 Вересень, 2016 - 12:39

Міністр економіки Угорщини Мігай Варґа заявив, що уряд має спростити процедуру видачі дозволів на працевлаштування громадянам сусідніх держав, які не є членами ЄС, як-от України.

Як сказав він в інтерв’ю часописові Heti válasz, в Угорщині відчувається гострий дефіцит трудових кадрів (щонайменше 50 тисяч вакансій), передає Радіо Свобода

За його словами, перевагу потрібно надавати тим, хто поділяє морально-етичні та культурно-історичні цінності угорців.

Міністр навів як приклад гнучкий підхід у цьому питанні влади Чехії, де нині офіційно працює 200–220 тисяч українців, і Польщі (близько 2 мільйонів громадян України). За різними оцінками, лише з Угорщини, населення якої становить менше ніж 10 мільйонів, майже 600 тисяч громадян, переважно молодь, виїхали на заробітки у Західну Європу.

Згідно з дослідженням компанії Manpower Group за минулий рік, в Угорщині найбільше бракує водіїв, інженерів, бухгалтерів, хронічно не вистачає медпрацівників, зокрема, 300 дільниць залишилися без практичних сімейних лікарів, або ж близько 300 тисяч пацієнтів не мають свого терапевта.

Також відчувається гостра нестача програмістів, хоча ця категорія є найбільш високооплачуваною, зазначають топ-менеджери місцевих ІТ-компаній, бо йдеться про велику питому вагу цих підприємств у формуванні угорського ВВП і ризик втрати іноземних інвестицій.

Для легального працевлаштування в Угорщині, як і в інших країнах ЄС, громадянам країн-не членів Євросоюзу, як правило, треба отримати дозвіл на право такого працевлаштування, а потім звертатися з проханням про довготермінову візу чи дозвіл на мешкання з цією метою.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

07:56
В КНР закликають США скасувати ордер на арешт фінансового директора Huawei.
07:22
Ним стала Олександра Хичій.
22:46
Явка на перші позачергові парламентські вибори у Вірменії станом на 20:00 склала 48,63%.
21:27
В Ірані затримали співробітницю Університету Мельбурна, Австралія, за нібито спробу проникнути в іранські установи.
20:41
Потужний шторм в регіоні, який призвів до пошкодження ліній електропередач.
20:37
Президент Франції Еммануель Макрон на початку наступного тижня звернеться до народу у зв'язку із масовими антиурядовими протестами та сутичками.
20:24
Сьогодні тисячі людей з банерами та прапорами вийшли на мітинг у Лондоні на підтримку виходу Великої Британії з Європейського союзу.
19:44
Британець Чарлі Роулі втрачає зір, має проблеми з серцем і переніс кілька інфарктів
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.