Розбудова української Церкви в Італії та Іспанії може загальмуватися, — владика УГКЦ

11 Вересень, 2016 - 17:56

У країнах Італії та Іспанії Українська Греко-Католицька Церква досі не має умов для розвитку своїх структур, хоча греко-католицьких громад у цих країнах більше ніж у будь-яких митрополіях УГКЦ за кордоном. Про це поінформував у своїй доповіді членів Синоду Єпископів УГКЦ, який зараз триває у Брюховичах, владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії. Про це СВІТUA інформує Департамент інформації УГКЦ.

У коментарі Департаменту інформації УГКЦ владика Діонісій розповів, що у відповідь на прохання Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава і Президента Конференції Єпископів Іспанії щодо необхідності створення церковної юридичної структури для вірних УГКЦ в Іспанії, у червні цього року Апостольська Столиця проголосила створення Ординаріату для Східних Церков у Іспанії, призначивши ординарієм Архиєпископа Мадрида Карлоса Осоро Сієрра (Carlos Osoro Sierra).

«Хоча ординаріат було створено ще в червні, але досі не відбулося жодного руху вперед. Я написав листа до ординарія (17.06.2016), вітаючи його з призначенням. Крім того, у цьому листі я висловив проханням про аудієнцію, бажаючи представити архиєпископові стан наших громад в Іспанії, і обговорити мою майбутню співпрацю як Апостольського візитатора. Проте досі не отримав відповіді», – з жалем розповів владика Діонісій.

Єпископ додав, що «наші священики і вірні сприйняли призначення Архиєпископа Мадрида на Ординарія для Східних Церков доволі холодно та з великими побоюваннями…».

Апостольський візитатор висловив «великі побоювання, що в розбудові нашої Церкви в Іспанії загальмується все те, що зробилося за багато років».

За словами владики Діонісія, в Іспанії УГКЦ має 40 громад та понад 20 священиків. Парафії УГКЦ збільшуються, оскільки є багато наших вірних у цій країні. Але з призначенням іспанського архиєпископа стоїть велике питання, як далі будуватиметься структура УГКЦ в Іспанії, чи буде зацікавлений архиєпископ латинського обряду в розбудові Греко-Католицької Церкви?!

«Хоча в Іспанії створили ординаріат, але мене як Апостольського візитатора для Іспанії не звільнили. І так виходить, що я лише можу служити Службу Божу, але не можу керувати священиками. Є поодинокі випадки, що між священиками і вірними є конфлікт, бо священики не виконують належно свої обов’язки, але я не можу допомогти навіть це вирішити, тому що не маю повноважень», – з прикрістю повідомив владика Діонісій.

Говорячи про стан УГКЦ в Італії, єпископ зауважив, що УГКЦ тут поки що немає жодної структури.

«Ми в Італії маємо шість власних парафій, але громад маємо 150. Коло 60 священиків служать стабільно. Крім того, є велика кількість монахів, монахинь, студентів, які постійно нам допомагають. Докладено багато зусиль, аби створити екзархат. Цей процес уже пройшов через Ватикан, дійшов до Конференції Єпископів Італії», – розповів єпископ.

«Хотів би наголосити, що за кількістю греко-католицьких громад в Італії та Іспанії ми перевищуємо майже всі митрополії за кордоном. Наша Церква має право вимагати в Апостольської Столиці щонайменше це створення екзархату, коли для кращого служіння людям наші єпископи матимуть можливість управляти нашими священиками, громадами. Бо якщо ще й в Італії буде створено ординаріат, то теж може все загальмуватися», – сказав владика Діонісій (Ляхович).

Читайте також:

тема

Якщо вам необхідно вивчити або удосконалити китайську мову, це можна зробити вдома завдяки відеоурокам онлайн.
Починаючи від іноземних покупців, що бездумно скуповують нерухомість, до молодих сімей, які намагаються виростити дітей в квартирі на верхньому поверсі багатоповерхівки, канадськ

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.