"Тут мені відкрили секрет щастя", – українка про непопулярну , але комфортну для емігрантів країну

Аргентина - одна з найцікавіших держав Латинської Америки: батьківщина танго, Борхеса і Евіти Перон; емігрантський котел, в якому переплавилося безліч культур; країна диктаторів і дефолтів (в тому числі найбільшого дефолту, який стався в 2001 році).

«Обозреватель» поговорив з киянкою Ольгою Самсонової, яка переїхала до Аргентини заради танго, а залишилася - тому що їй здається, що аргентинці відкрили секрет щастя. 

У Києві я кілька років досить серйозно займалася танго. Для всіх тангерос найзаповітніша мрія - станцювати на мілонги (танго-вечірці - Авт.) в Буенос-Айресі. Крім того, давно хотіла пожити за кордоном. З професією пощастило, я викладач англійської, навчалася в Британії, тому можу заробляти практично в будь-якій країні світу.

У підсумку вибір припав на Аргентину. Я збиралася пожити там кілька місяців, потанцювати досхочу, підвищити свій танго-рівень і повернутися в Україну. Я дійсно повернулася, але тільки на минулі новорічні свята, і ще раз - щоб провідати родину. Живу в Латинській Америці вже півтора року. Мені подобається буквально все.

Переїзд

 

Українцям віза в Аргентину не потрібна, тому я просто купила квитки і полетіла. У Буенос-Айресі жив мій приятель-англієць - колишній однокурсник по коледжу в Нью-Каслі, де я отримувала диплом. Він зустрів мене, допоміг зорієнтуватися в перший час, ми і квартиру спочатку знімали разом.

Після 90 днів перебування на території Аргентини українцеві належить або полетіти, або якось легалізуватися. Я цього не зробила, як і безліч інших людей, і живу на нелегальному становищі. Але це загрожує лише невеликим штрафом на виїзді з країни (близько 1000 грн), ніяких інших санкцій не передбачено.

Досить поширений шлях отримання посвідки на проживання - вступити до університету (тут добре розвинене державне безкоштовну вищу освіту), оформити шлюб або навіть просто співжиття (то, що у нас називається «цивільний шлюб») з аргентинцем.

Житло

В Аргентині прийнято знімати квартиру на кілька людей, можливо, тому, що люди не так дорожать особистим простором, як ми.

Для іноземця це взагалі найкращий варіант, і ось чому: щоб зняти квартиру цілком, потрібно надати господарям гарантію від громадянина Аргентини, який готовий поручитися за тебе своєю власною нерухомістю. Не всякий аргентинець знайде такого поручителя, а вже іноземець тим більше.

Оренда цілої квартири в хорошому районі коштує близько 10 000 песо ($ 575), кімната в далекому від центру районі - близько 2 500 ($ 145).

Житло

В Аргентині прийнято знімати квартиру на кілька людей, можливо, тому, що люди не так дорожать особистим простором, як ми.

Для іноземця це взагалі найкращий варіант, і ось чому: щоб зняти квартиру цілком, потрібно надати господарям гарантію від громадянина Аргентини, який готовий поручитися за тебе своєю власною нерухомістю. Не всякий аргентинець знайде такого поручителя, а вже іноземець тим більше.

Оренда цілої квартири в хорошому районі коштує близько 10 000 песо ($ 575), кімната в далекому від центру районі - близько 2 500 ($ 145).

Робота

 

Протягом декількох тижнів після приїзду я знайшла місце в школі англійської мови, але платили там трохи, вистачало тільки на оренду. Решта оплачувала зі своїх заощаджень. Через кілька місяців я звідти пішла і з тих пір даю приватні уроки, заробляючи в 3-4 рази більше, ніж в школі.

Я швидко освоїла іспанська і тепер мені ще легше знаходити учнів. Приблизно 15 моїх підопічних вчать англійську, ще 3-4 людини - російський. Російським цікавляться три категорії людей: аргентинці, одружені на жінках з колишнього Союзу; пенсіонерки, для яких вивчення нової мови - хобі; і, нарешті, футбольні фанати, які планують поїздку в Росію на чемпіонат світу-2018.

Крім того, що я хороший викладач, мене тут цінують ще й за європейське походження. Будь-європеєць в Буенос-Айресі користується особливою любов'ю. Портеньос (так себе називають корінні жителі Буенос-Айреса) пишаються тим, що їхні предки свого часу прибули до Аргентини з Європи. І хоча я родом з України, а не, скажімо, з Франції, для місцевих я досить екзотична. Прямо протилежне ставлення тут до болівійцям і парагвайців, їх зневажають, це такий місцевий вид расизму. А чилійців не люблять, тому що вони були на боці Великобританії у війні за Фолклендські острови.

Танго

 

Танго в Аргентині танцюють не всі, як може здатися. Це все-таки досить складний танець. Збираючись на сімейних або дружніх вечірках, аргентинці, скоріше, танцюють адаптовану на сучасний манер кумбію - колумбійський народний танець, щось на зразок сальси.

Проте, тут багато тангерос. Щодня в Буенос-Айресі проходять 10-20 мілонг. Для порівняння, в Києві їх три-чотири на тиждень. Верхньої межі віку танцюючих тут немає - приходять потанцювати дідусі та бабусі за 80. Їх технічний рівень залишає бажати кращого, вони танцюють просто для задоволення, обіймаються, сміються. На це приємно дивитися, але я, природно, краще мілонги, де збираються люди молодшого віку і більш просунуті. Таких тут теж дуже багато, і на відміну від України, ніколи не буває дефіциту партнерів: демографічний баланс ідеальний, навіть іноді не вистачає партнерок, і ніхто не сидить весь вечір в кутку.

Ще одна відмінність від київських мілонг - то, що люди приходять в повсякденному одязі, що не вбираючись спеціально (як це прийнято в Києві).

Крім танго, в Буенос-Айресі безліч можливостей займатися творчістю, від балету до кераміки. Мало не кожен портеньо має якесь цікаве хобі.

 

Менталітет

Одна з причин, по якій я тут залишаюся, - аргентинці відкрили секрет щастя. Більш розслаблених і життєрадісних людей я не зустрічала.

З одного боку, це безсумнівний плюс, з іншого - через розслабленості вони дуже непунктуальні, переносять зустрічі, порушують обіцянки. Це майже норма. Якщо один аргентинець запізниться на зустріч на півгодини або навіть година, друга махне рукою - так нічого, я тим часом кави попив, відпочив.

Над моєю пунктуальністю тут постійно жартують. Наприклад, ми сидимо в кафе з друзями, і хтось каже: «Пора виходити, а то встигнемо». Я встаю і одягаюся. Всі дивляться з подивом: «Ні, Ольга, це не українське« пора », це аргентинське« пора », тобто ще хвилин десять сидимо і допиваємо кави». Або, наприклад, Ви виходите з квартири у справах, а на сусідньому ганку сусід п'є мате. Природно, ви теж сідайте пити мате, і нехай весь світ зачекає.

Аргентинці пояснюють цю особливість свого характеру тим, що життя занадто нестабільна, курс валюти скаче, то революція, то дефолт, тому треба насолоджуватися сьогоднішнім днем. Якщо вечірка затягнулася на всю ніч, то гості залишаться танцювати до п'ятої ранку, потім запізняться на роботу, будуть клювати носом. Якщо є можливість - приходять на роботу пізніше або сплять під час сієсти.

Тут завжди пізно лягають, з'явитися в гості опівночі - це нормально, як і закотити вечірку до ранку з гучною музикою. Сусіди не стануть скаржитися, будуть терпіти, тому що в наступний раз самі можуть влаштувати таку ж гулянку.

Правило «бути терплячим до незручності і чужих слабостей» поширюється на всі сфери життя. Наприклад, дітям ніколи не роблять зауважень, вони можуть шуміти, бігати, і ніхто не прикрикне, що не нахмуриться. Маленьким приділяють багато уваги і любові, постійно цілують, обіймають, захоплюються.

До жінок ставляться по-європейськи, з повагою; жінки самостійні, незалежні, ніхто не пристає з питанням: «Тобі ж вже 30, чому до цих пір не народила?». Але це в Буенос-Айресі. У провінціях поширений мачізм, грубо-протекційне, патріархальне ставлення.

Ще одна особливість менталітету, до якої довелося звикати - постійне порушення фізичних кордонів. При зустрічі прийнято обніматися і цілуватися навіть з незнайомими людьми, а вже з приятелями - свята справа. Кожне «привіт-пока» супроводжується обіймами.

Привітання обов'язково дотримається питання, тобто ви говорите не просто «привіт», а «привіт, як справи?». Але насправді це чиста формальність, тому потрібно відповісти: «Добре, а у тебе?» Над слов'янами, які у відповідь починають скаржитися на життя, тут сміються.

Звичайно, близьким друзям можна відповісти чесно, якщо справи кепські. Аргентинці доброзичливі, щедрі, готові допомогти.

Рівень життя

Рік тому, після технічного дефолту, обрали неоліберального президента Макрі, чому половина країни рада, тому що він прихильник ринкової економіки. Раніше економіка жорстко контролювалася державою, було багато субсидій і т.д.

Інша половина незадоволена скасуванням субсидій, підняттям тарифів на комунальні послуги та транспорт, скороченням фінансування публічного охорони здоров'я та освіти.

Корупція поширена, але не так сильно, як у нас. По крайней мере, хабарів вчителям і лікарям ніхто не дає.

Медичне обслуговування

Про ситуацію в медицині я знаю лише в загальних рисах. Офіційно працюючі мають медичну страховку, а у таких, як я, є альтернатива: платити за приватні візити до лікаря (консультація - від 650 до 1000 песо ($ 35-55)) або звертатися в державні лікарні швидкої допомоги. Там не відмовляють нікому, обслуговують привітно і на хорошому рівні, але доводиться висидіти довгу чергу.

Транспорт

У Буенос-Айресі більше гілок метро, ​​ніж в Києві, і добре розвинена мережа автобусних маршрутів. Поїздка в метро або автобусі коштує 6 песо.

Крім того, дуже багато таксі. Викликати по телефону не прийнято - просто виходиш на вулицю, і через хвилину-другу обов'язково з'являється машина. Всі вони одного кольору, з ліцензією, тобто можна спокійно сідати, хоча це дорожче, звичайно, ніж громадський транспорт.

Безліч людей їздять на мотоциклах. Особисті автомобілі тут, фактично, необхідні тільки тим, хто живе в провінції і щоранку їздить на роботу в Буенос-Айрес. Літр бензину - 16-17 песо.

Їжа

Прийнято є чотири рази: сніданок, обід, меріенда (щось на зразок полудня) і пізню вечерю.

На сніданок зазвичай кава і щось солодке: круасани, згущене молоко, тости з джемом. Наш континентальний сніданок (вівсянка, яйця) - це для них обід.

Меріенда - теж кави з круасаном. А на вечерю найчастіше подають здоровенний шматок м'яса з овочами. Спочатку було жахливо некомфортно набивати шлунок на ніч, але я вже перебудувалася, звикла. Змирилася і з відсутністю гречки і кефіру, яких тут просто немає.

Аргентина - м'ясна країна, знаменита своєю яловичиною і культурою її приготування. М'ясо тут дійсно дуже гарне, смачне. Існує традиція барбекю, яке тут називається «Асад» (це і сам продукт, і вечірки). Готують зазвичай чоловіки. Збираються гості, смажать м'ясо на грилі і цілий день неквапливо об'їдаються.

Спочатку загальна неквапливість дратує, але за півтора року я звикла, теж навчилася розслаблятися і пити мате «в будь-який незрозумілій ситуації». В Аргентині досить просто бути щасливою, незважаючи ні на які дефолти і революції.

Фото: Обозреватель

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.