Українець розповів про діаспорянське життя в острівній країні

Українці сьогодні живуть в різних куточках світу - від американських континентів до дальнього Сходу, від Африки - і до Ісландії. Українське життя в діаспорі вирує, по всьому світу створюються нові українські організації. Сьогодні пропонуємо вам розмову з активістом української громади в Ірладії Михайлом Баскіним, пише Global Ukraine News.

- Розкажіть трохи про себе. Як Ви переїхали до Ірландії?

- Ми з дружиною Любою живемо в Ірландії понад 17 років. Потрапили сюди після того, як трохи пожили у Великобританії. Перед народженням другої дитини вирішили змінити географію, бо у Лондоні дуже тяжко молодій сім’ї з 2 дітьми. Соціальні умови в Ірландії були на ті часи набагато сприятливішими. Тоді думали, що переїжджаємо на якийсь період, але, як відомо, нема нічого більш постійного, ніж тимчасове. Такі країни та їхні люди не залишають шансів не закохатися у них. Тому Ірландія стала для нас другою батьківщиною і вже, напевно, залишиться такою.

- Коли було створено українську громаду та які основні заходи вже відбулися?

- Асоціацію українців Республіки Ірландія було засновано 2008 року Олександром Яворським. Також він заснував українську школу і був, фактично, двигуном, який просунув і зареєстрував організацію належним чином. Також завдяки йому та його однодумцям організація стала відома у Світовому конгресі українців і серед інших причетних до діаспорянського життя організацій.

Я став одним з директорів Асоціації, після того як Олександр був змушений через роботу на деякий час покинути Ірландію. Зараз діючим головою асоціації є Микола Круцик. Головна мета Асоціації – це створювати найкомфортніше середовище для українців, які проживають в Ірландії.

Ми проводимо заходи сімейного типу, наприклад, 30 квітня був сімейний спортивний день з призами переможцям. До нього долучилося близько 50 учасників і велика кількість глядачів. Звичайно, до визначних дат також відбуваються заходи, як до радісних, так і до трагічних. Асоціація тісно співпрацює з Посольством України, бере участь у заходах, організованих СКУ. 

- Які організації українців діють в Ірландії загалом?

- Насправді громада в Ірландії відносно невелика. Є ще декілька громадських організацій такі як Ukrainian Connection та Euromaidan Ireland. Вони з’явилися на хвилі подій 2014 року. Але оскільки громада невелика, то більшість заходів організовуємо спільно. Наприклад, такі як фотовиставка "Натхнення гідності", організація приїзду групи ТаРута, які з нами колядували, а потім давали концерт, приїзд українського сучасного письменника Руслана Горового і показ його фільму "Укропи Донбасу".

Якось так сталося через збіг обставин, що все ж таки Асоціація українців Республіки Ірландія на даний момент залишилася єдиною активною офіційною організацією. Дуже потужна громада греко-католицької церкви в Дубліні, але здебільшого це – ті самі люди, що і в Асоціації.

У нас у всіх сильно змінилося ставлення один до одного після подій 2014 року. Раніше, хоч ми знали, що ми – українці, але не було якогось зерна, яке б нас поєднувало. Зараз ми зробили багато спільних проектів, на багато тисяч євро передали допомоги в Україну.

Як відомо, зараз у нас проходить масштабна акція "Об’єднані прапором", яка вже набула розголосу.

- Чи є у Вас однодумці, партнери серед ірландців чи місцевої влади, місцевих організацій?

- Звичайно є, але, на жаль, небагато. Проте вони постійні, надійні наші друзі та підтримка, а якщо потрібно і лобісти наших інтересів у ірландській громаді.

- А яка Ваша мотивація організовувати заходи, популяризувати Україну?

- Напевно, буде дуже дивно звучати, але моя мотивація – досить меркантильна: я хочу мати право сказати з гордістю "Я – українець",  я хочу, щоб мої діти могли сказати з гордістю "Ми  – українці" і щоб мої діти з гордістю знали, що тато щось зробив для утворення сильної України. Я вважаю, це – важливий виховний момент, коли в сучасному світі діти бачать, що не все побудовано на грошах, що є вищі ідеали, які не суперечать ідеалам сім’ї.

І коли ми досягнемо того, що Україна стане одним зі світових лідерів, тоді вони справді повірять, що великі справи роблять маленькі люди. І не завжди тільки з користю для себе.

Фото: global-ukraine-news.org.

- Як ставляться жителі та медіа до подій в Україні?

- Зараз інтерес трошки зник, тому що в новинах загалом Сирія або інші проблеми, але вони з розумінням ставляться до події в Україні, в більшості підтримують українців у їхніх прагненнях до змін. Хоча вважаю, що європейські ЗМІ спеціально замовчують багато інформації про Україну, тому що вона напряму пов’язана з Росією. А якщо пересічні люди почнуть задавати питання, чому світова спільнота до країни-агресора впроваджує так мало протидії, тоді їм прийдеться на державному рівні відповідати на ці запитання перед платниками податків. А це може призвести до невідомих наслідків.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.