Як живуть українці в Індії

"Нашого цвіту по всьому світу" - звична вже нам фраза з кожним днем знаходить собі нове підтвердження. Українці, які виїжджають в різні куточки світу, несуть в собі окрему місію - вони знайомлять представників інших культур з надбанням свого народу. А нас знайомлять з культурою держав свого нового місця проживання. Сьогодні пропонуємо вам інтерв'ю з Мариною Акрам, українкою, яка проживає в Індії.

- Як українці адаптуються до життя в Індії? З якими труднощами зустрічаються?

- Адаптація тут багато від чого залежить. Комусь легше пристосовуватись до тутешнього життя: сприйняти кардинально іншу культуру, релігію, спосіб чи умови проживання, різку зміну клімату. А хтось дуже довго призвичаюється.

Якщо переїзд (а у більшості випадків це так) відбувається через заміжжя, то велике значення має, в яку сім’ю потрапить дівчина. І в Україні частенько невістка – в горлі кістка, а в чужій країні, де мати чекає на слухняну індійську невістку, волелюбніші українки можуть і взагалі ніколи не прижитися.

Кожна сім’я будує своє життя по-своєму. І відносини у кожній сім’ї свої.

- Яка чисельність українців у цій екзотичній країні? Чи існують якісь об’єднання?

- Точну кількість українців в Індії, мабуть, можна отримати тільки у Посольстві Індії в Україні. У нашому Посольстві можна дізнатися тільки про тих, хто є на обліку – тимчасовому чи постійному. А ставати на облік – не примусова процедура, тому багато є таких, про кого інформації просто немає.

Українських об’єднань (якщо це не наукові, комерційні тощо) в Індії  немає. Ми почали працювати над створенням спільноти. Однак поки об’єднати всіх діаспорян досить важко.

Дуже багато активних та зацікавлених дівчат-українок живуть в інших містах Індії. Країна велика, важко вибратися (у цій країні жінка здавна є берегинею домашнього вогнища, і доволі повільно проходять зміни як у свідомості місцевих мешканців, так й у суспільстві щодо цього). В сучасному світі жінка може працювати, але не всім вдається знайти хорошу роботу.

Українське Посольство вже приблизно з рік пропонує до послуг своїх громадян бібліотеку і кімнату, де можна спокійно почитати щось цікаве, чекаючи на документи чи вирішення питання або використати для діаспорських зустрічей.

- Яке культурне життя українців Індії, які акції, заходи проводяться?

- Нещодавно в Делі проходила благодійна виставка-продаж, організаторами заходу виступила Жіноча Асоціація Делі. В цій виставці вперше взяла участь й Україна. 

Можна сказати, що саме участь України зробила цей захід набагато яскравішим та цікавішим. Це була прекрасна нагода показати хоч маленьку частинку України серед інших країн.

Також, нещодавно наше Посольство організувало майстер-клас з розпису писанок-мальованок та майстер-клас з писанок, які покриваються воском, розпису воском і по воску.

Фото: global-ukraine-news.org.

- Як ставляться місцеві до українців і до ситуації в Україні загалом? Що взагалі знають про Україну?

- Місцеве населення ставиться до українців (як і взагалі до іноземців, особливо з білою шкірою) доброзичливо. Щодо ситуації в Україні, то про неї знають небагато. У більшості випадків індійські ЗМІ висвітлюють події в Україні дуже обмежено і загалом нейтрально, а часом навіть з відкритою підтримкою дій Російської Федерації.

До подій на Майдані, анексії Криму та АТО на Донбасі в основному при вживанні назви Україна серед місцевих була реакція – а де це? Знали, що це була частина СРСР, згадували, якщо нагадаєш. Найчастіше Україну пов’язували з Росією, часто вважали її частиною.

Тепер все-таки знають, що Україна - це окрема держава. Це їх усвідомлення прийшло саме після останніх подій в Україні. Проте не лише останніми подіями наша країна відома тут.

Щороку тисячі студентів приїжджають навчатися з Індії до України, також в наших країн дуже багато спільних проектів з ремонту літаків. Надзвичайне враження на індійців справив приліт "Мрії".

Варто зазначити, що Україна займає перше місце з імпорту зернових та соняшникової олії до Індії, а нещодавно навіть почалось обговорення щодо співробітництва у сфері кіно.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.