Як у фільмах: місто, яке випереджає час

Сінгапур – одне з найбільш розвинених, технологічних і комфортних для життя місць на Землі. Складно повірити, що ще 60 років тому на місці неймовірних хмарочосів в цьому місті-державі були болота та бідні рибальські хатини, пише НВ.

Роки правління Лі Кун Ю і проведені ним реформи, які назавжди увійшли в світову історію як сінгапурське «економічне диво». Такими ж знаковими для історії сучасної архітектури є будівлі, що з'явилися в Сінгапурі – Музей сучасної науки і мистецтва, театр «Еспланада», готель «Марина Бей Сандс» і Навчальний центр у Технологічному університеті Наньянга, про який сьогодні піде мова. Проект будівлі Навчального центру, цього храму науки і технологій, був розроблений відомим британським дизайнером, Томасом Хетервиком, який прославився створенням чаші для полум'я на Олімпійських іграх 2012 в Лондоні. Фактично Навчальний центр був створений замість старого кампусу університету, а реалізація проекту зайняла 3 роки.

Будівля складається з 12 восьмиповерхових башт, кожна з яких – набір округлих навчальних кімнат. Вони звужуються ближче до основи і розширюються до атріуму, таким чином створюючи п'ятдесят шість просторів без кутів або перегородок – єдиний величезний навчальний опен-спейс, розділений садовими терасами.

Завдяки такому архітектурному рішенню, студенти різних груп і курсів можуть візуально контактувати один з одним, мають простір для відпочинку, зборів та зустрічей під час перерв. Така архітектура продовжує філософію університету: тільки на перетині різних дисциплін, об'єднавши людей та їх ідеї, можна стимулювати появу майбутніх інновацій та нових знань. У цій атмосфері свободи та спілкування у стінах Навчального центру щодня займається 33 000 студентів.

Розумні класні кімнати нового покоління були розроблені для викладання за методиками інтерактивного навчання і активного навчання в малих групах. Гнучкий формат кімнат дозволяє викладачам використовувати їх, щоб краще утримувати увагу своїх учнів, а учням – легше співпрацювати один з одним. У класах поєднуються затишні куточки, балкони з рослинами та великі відкриті площі, які діють як простір для збору інформації і є повноцінним елементом неформального навчального середовища.

Бетонні сходові та ліфтові колони відображають 700 різних тем – від науки і мистецтва до літератури. Вигнуті фасадні панелі з унікальним горизонтальним малюнком, виконаним з використанням десяти рентабельних силіконових форм, щоб створити складну тривимірну структуру. Результатом різних сирих обробок бетону будівлі є те, що весь проект, здається створеним вручну з мокрої глини.

При будівництві величезну роль приділили технологіям «зеленого» будівництва та енергозбереження. У 2012 році будівля отримала статус Green Mark Platinum, максимально можливий екологічний стандарт для будівель цього типу. Використані технології дозволили досягти економії енергоресурсів на рівні 30%. У спекотному тропічному Сінгапурі, відкритий і проникний атріум будівлі природно вентилюється. Це максимально збільшує циркуляцію повітря навколо веж, кабінетів і надає студентам можливість відчувати прохолоду. Кожна кімната охолоджується за допомогою безшумної конвекції, що усуває необхідність в енергоємних вентиляторах кондиціонування повітря.

Величезне значення в Навчальному центрі Технологічного університету Наньянга приділяють раціональному використанню природних ресурсів та утилізації відходів. Багато елементів будівлі виготовлено з повторно перероблених матеріалів, наприклад, килими в лекційних аудиторіях й в бібліотеці, а для оздоблення тераси використана оброблена деревина.

Навчальний центр включає в себе величезну кількість природних зелених насаджень. Внутрішня вертикальна зелень і тераси на даху утворюють подобу саду. Рослини також зменшують сонячні відблиски і природне тепло, залежність від штучного охолодження пристроїв. Перевернута форма будівлі дозволяє верхнім поверхам створювати тінь на нижніх рівнях та зменшує вплив сонячного тепла.

Будинок оснащено енергозберігаючими датчиками світла і руху в класних кімнатах, туалетах та на сходах, які забезпечують гнучкість освітлення. Хоча основний акцент все ж зроблено на використанні природної енергії сонячного світла. Воно проникає в будинок за допомогою світлового люка, проходить через світлові регулятори і потрапляє в атріум. Спеціальні отвори та люки в будівлі забезпечують природну вентиляцію в атріумі, коридорах, сходах та ліфті.

 

 

 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.