10 порад, як скласти професійне резюме для пошуку роботи в Польщі

Якщо ви шукаєте роботу в Польщі за допомогою Інтернету, вам обов'язково необхідно мати привабливе резюме (Curriculum vitae, скорочено CV) та цікавий, інформативний мотиваційний лист (list motywacyjny) в електронному варіанті. Спочатку розглянемо критерії вдалого резюме, пише vsetutpl.com.

Резюме - це ваша візитівка, тільки в розширеному форматі. Обов'язкові атрибути цього документа - фотографія, контактні дані, інформація про освіту та досвід роботи, а також додаткові дані, такі як знання іноземних мов, вміння користуватись професійними комп'ютерними програмами тощо. Безліч фахівців з підбору персоналу дають такі поради тим, хто хоче якнайшвидше знайти роботу в Польщі:

1. Не надсилайте однаковий зразок резюме до всіх роботодавців. Перед тим, як вислати документи на якусь із вакансій, уважно перечитайте вимоги до кандидата і підкресліть в резюме ті свої переваги, які цікавлять конкретного роботодавця. Особисті риси, які першими зазначені у вакансії, варто розмістити на першому місці і у вашому резюме. Наприклад, якщо ви подаєте документи на вакансію водія, то під прізвищем та ім'ям обов'язково вкажіть "Водій з багаторічним стажем" (якщо такий стаж, звісно, є). 

2. Наголошуйте не лише на своїх досягненнях, але й на обов'язках, які ви виконували на попередніх посадах. Таким чином роботодавець знатиме про ваш досвід більше необхідної для прийняття рішення інформації. Важливо знати: інформацію в резюме подають у зворотньому порядку - від найбільш до найменш актуальних даних.

3. Не варто вказувати про досвід роботи, що зовсім не стосується вакансії, на яку ви подаєте. Зайві деталі можуть позбавити роботодавця бажання перечитати ваш документ. Фахівці також радять уникати банальних та очевидних фраз (наприклад, вміння працювати з комп'ютером - адже в сучасному світі цим вже нікого не здивуєш). Загалом, не слід писати СV більш ніж на 2 сторінки формату А4.

4. Нестандартне, креативне і водночас просте для сприйняття резюме допоможе привернути увагу до вашої кандидатури. В мережі є безліч веб-сайтів, де можна безкоштовно створити оригінальне CV. Старайтесь водночас зберегти діловий стиль в написанні резюме і не переборщити з креативністю.

5. Дата народження, цивільний стан, хоббі - це ті особисті дані, які можна не згадувати в резюме і таким чином зекономити місце для більш важливої інформації. 

6. Фотографія, прикріплена до резюме, повинна бути виконана на білому фоні, бажано професійною фототехнікою. В жодному випадку це не може бути ваше фото з відпочинку. Пам'ятайте - краще не додавати жодного фото, ніж додати невдале.

7. Для ділової переписки краще не використовувати приватну електронну адресу з неформальною назвою (наприклад, olichka@buziaczek.pl), а створити поштову скриньку, назва якої містила б ваше ім'я і прізвище. 

8. Пишіть в своєму резюме тільки правду і пам'ятайте про приказку - все таємне рано чи пізно стає явним. 

9. Оскільки в Польщі особливо дбають про захист персональних даних, вкажіть в резюме про згоду на обробку ваших даних, додавши таке речення: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; (tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922)".  

Перед тим, як вислати резюме роботодавцеві, надішліть його знайомій особі, яка зможе об'єктивно оцінити і знайти ймовірні помилки чи неточності. 

Нагадаємо, у Польщі — рекорд на ринку праці.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

07:56
В КНР закликають США скасувати ордер на арешт фінансового директора Huawei.
07:22
Ним стала Олександра Хичій.
22:46
Явка на перші позачергові парламентські вибори у Вірменії станом на 20:00 склала 48,63%.
21:27
В Ірані затримали співробітницю Університету Мельбурна, Австралія, за нібито спробу проникнути в іранські установи.
20:41
Потужний шторм в регіоні, який призвів до пошкодження ліній електропередач.
20:37
Президент Франції Еммануель Макрон на початку наступного тижня звернеться до народу у зв'язку із масовими антиурядовими протестами та сутичками.
20:24
Сьогодні тисячі людей з банерами та прапорами вийшли на мітинг у Лондоні на підтримку виходу Великої Британії з Європейського союзу.
19:44
Британець Чарлі Роулі втрачає зір, має проблеми з серцем і переніс кілька інфарктів
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.