Особливості працевлаштування в Португалії: вимоги і зарплати для українців

Португалія — ​​далеко не найбагатша країна в Європі. Можна навіть сказати, що це «бідний родич» в Євросоюзі. Однак в порівнянні з країнами колишнього СРСР рівень життя тут все ж помітно вище, а тому багато українців охоче їдуть до Португалії в пошуках роботи, пише інтернет-ресурс zarobitchany.org.

Ринок праці

Після руйнівної для всього Іберійського півострова фінансової кризи 2008 року ситуація в Португалії значно покращилася, але тут як і раніше високий рівень безробіття — близько 12% (до 40% серед молоді). І це в першу чергу потрібно мати на увазі, відправляючись в Португалію шукати роботу.

Найбільше вакансій — у сфері туризму і сільському господарстві. У всіх інших сферах роботу може отримати тільки дійсно досвідчений фахівець.

Відмінне знання португальської — неофіційна, але дуже жорстка вимога для отримання хорошої роботи. Без цього можна розраховувати тільки на некваліфіковану працю.

Найпростіше знайти роботу в великих містах — Лісабоні, Порту і Бразі.

Дозвіл на роботу

Законно працювати в Португалії можна тільки при наявності дозволу на роботу і робочої візи. А їх не можливо отримати, не маючи заздалегідь укладеного контракту з місцевим роботодавцем. Тобто шукати роботу потрібно або через агентство, або приїхавши за туристичною візою.

Як і всюди в ЄС, держава повинна схвалити прийом на роботу іноземця, що означає відсутність претендентів на неї з числа місцевих. Дозвіл на роботу видається на термін до 6 місяців з правом наступного продовження.

Для Португалії характерна висока забюрократизованість всіх офіційних процесів, тому слід бути готовим до того, що розгляд заявки займе кілька місяців, а то й рік. Також доведеться оформити ще й вид на проживання, а після прибуття в країну - номер соціального забезпечення і податковий код.

Посвідка на проживання буває короткочасною (3 - 12 місяців) і довгостроковою (до 5 років), обидві з правом продовження. Через 6 років постійного проживання в Португалії можна подавати документи на отримання громадянства.

Іноземці для працевлаштування також повинні підтвердити свою кваліфікацію і мовні навички.

Зарплати в Португалії

Португальські зарплати в середньому вищі чеських і польських, але нижчі іспанських або італійських (не кажучи вже про французькі і німецькі). У 2016 році середній заробіток в Португалії становив близько 1000 євро.

Найвищі оклади — в сфері маркетингу (близько 3400 євро), будівництві (3000), промисловому виробництві (2600), торгівлі (2500), IT-секторі (1800).

Вихідцям з колишнього СРСР буде простіше працевлаштуватися в сфері туризму, сільському господарстві, сфері IT та медичній галузі.

На завершення слід зазначити, що при далеко не найвищих для Європи зарплатах у Португалії досить дорого жити. Через туристичний статус країни ціни на все досить високі.

Нагадаємо, як повідомляв СВІТUA, якщо громадянин України, який працював чи працює на території Португалії, набуде права на пенсію в цій державі, то навіть у разі повернення призначена пенсія виплачуватиметься португальською стороною за місцем його мешкання в Україні.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

16:00
Артистка виконувала одну зі своїх пісень, коли несподівано впала. Прибулі на місце медики не змогли її реанімувати
15:50
В результаті катастрофи, за даними міноборони РФ, загинули двоє членів екіпажу
11:40
За останніми даними 65 осіб загинули від вибуху автомобіля поруч із військовою базою в афганському місті Майдані Шахрі, столиці провінції Вардак.
10:40
Сім'я Гона буде подавати апеляцію на рішення суду.
09:40
Колишній гендиректор міжнародної мережі кафе Starbucks Говард Шульц розглядає можливість участі у виборах президента Сполучених Штатів Америки в 2020 році.
09:20
У списках виборців виявили 165-річного чоловіка і 1000 людей за однією адресою.
18:30
ВВП однієї з найбільш економічно розвинутих країн світу показав найгірший за 28 останніх років ріст.
15:30
Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи змінило правила формування комітетів, що, серед іншого, призвело до позбавлення України місць у регламентному комітеті, який працює над зняттям санкцій з РФ
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.