Українка відкрила в Австрії унікальну школу моди для дітей

Українка Наталя Гампль, культурний менеджер, фахівець з якісних методів дослідження, нещодавно заснувала у Відні дитячу школу моди HH Fashion School.

Сайт Storinka.at розпитав Наталю, що її надихнуло, як працювати з маленькими красунями і красунчиками, та як спрямувати їхній потенціал у творче русло.

"У нашій школі ми почали з дитячих забав і уважного прислухання до наших маленьких учасників, до їхніх зацікавлень і потреб, - каже українка. - Велику увагу приділяли заняттям з акторської майстерності.

Дітки народжуються відкритими і уважними до світу. Вже у перші свої дні вони можуть дуже багато. Зауважте, коли немовлята сплять, скільки різних емоцій за секунду з’являється у них на обличчі?! Це ж фахівці-актори, нехай і на підсвідомому рівні.

Наша школа є діалогом дорослого світу з дитячою геніальністю. Тут ми дітям нагадуємо, що вони можуть бути в нас “нечемними” – робити те, що заманеться. Таким чином ми намагаємося відкрити їхні горизонти можливого.  Ми даємо діткам матеріали, і вони творять, а ми допомагаємо. Мені подобається спостерігати, як маленькі люди люблять свою роботу і отримують задоволення від самих себе.

- Який відбувається навчання у школі?

- Один з проектів в минулому сезоні називався “Я−дизайнер”.  Йоганнес Іттен – швейцарський художник, дизайнер, теоретик мистецтвознавства, давав своїм учням завдання намалювати улюблену палітру.

Результат був вражаючий: кожен малюнок – за обраними кольорами та формами − збігався з рисами обличчя того, хто його малював. Ми дали дітям можливість пошити сукні їхньої мрії.

Вони працювали окремо з дизайнером, який допомагав перенести ідею сукні на папір, тобто намалювати ескіз, потім з конструктором вони вивчали всі секрети, яким шляхом можна зробити саме те, що хочеться, і нарешті разом з кравчинею шили сукeночку.

Кожна сукня була певним чином подібна на дівчинку, яка її шила, навіть батькам було легко вгадати твір своєї дитини. І ця сукня була певним відбитком індентичності, вираженням суб’єкта (маючи кілька таких робіт, за бажанням можна вже зайнятися індивідуальним аналізом особистості з нашим психологом).

...Ми розглядаємо уважно оригінальні твори відомих художників, під їхнім впливом створюємо нові роботи.

Минулого року запрошували з Києва Софію Рябчук, яка провела майстер-клас “Як розмовляти з дітьми про мистецтво” і  розповіла про те, як картини надихають на нове творення, лікують, допомагають, забезпечують тісний контакт з батьками та викликають позитивні емоції.

Українка Софія Рябчук та французька мистецтвознавиця Франсуаза Барб-Ґалль, яка, можливо, цього року завітає до нашої школи, багато працюють з дитячим світосприйняттям і поясненням дітям всесвітньо відомих творів образотворчого мистецтва.

- Які плани на наступний навчальний рік?

- Цього року ми маємо намір, окрім наших викладачів, запрошувати більше гостей-викладачів з різних куточків Європи.

До навчання ми запрошуємо дітей різних національностей і заохочуємо їх спілкуватися різними мовами (тепер навіть викладання відбувається у нас німецькою, англійською, французькою, українською, російською, італійською мовами). 

Все має бути як у справжньому глобальному світі моди: зосередження на прекрасному та цінування кожного, хто має свої особливості. Це правильний принцип, для того, щоб знати і могти більше.

Фото: storinka.at

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.