Перетнути кордон поза чергою таки можна - треба знати правильні слова

Черги на західному кордоні України створюють чимало проблем. Спізнення на авіарейси, потяги, автобуси, зустрічі та конференції. Хтось не встиг на лікування, а хтось й узагалі не міг перетнути кордон через те, що фізично не витримував стояти у черзі. Знаючі люди кажуть, що для більш безпроблемного перетину кордону слід організувати собі "вікно", домовившись із правильними людьми на кордоні й не забувши їм за це, так би мовити, подякувати.  Це - такий собі неофіційний вихід із проблемної ситуації.

А чи можна в пунктах пропуску пройти поза чергою законно - хто має для цього серйозні підстави? Куди звертатись таким людям?

"Одразу ж поспішу вас розчарувати: українське законодавство не виділяє категорії громадян, які мають право пертинати кордон поза чергою. Відповідно, не можна сказати, що хтось має на це законне право, - каже Іван Галкін, фахівець прикордонного загону Державної прикордонної служби України. - Згідно з посадовими інструкціями прикордонника дозвіл пройти кордон без черги надає старший зміни на прикордонному пункті. Він на власний розсуд визначає: можна чи ні конкретній особі пройти на перевірку документів, оминувши чергу".

То, хто, власне, може звертатися з таким проханням?

Хворі, інваліди, які через фізичні вади не можуть стояти у черзі, батьки з маленькими дітьми... Зрештою, кожен, хто має нагальну потребу перетнути кордон.

До кого звертатися на пукті пропуску названим вами людям?

До будь-якого прикордонника. Він скерує ваше прохання старшому зміни - той і приймає рішення.

Що впливає на рішення старшого зміни?

Людина повина довести, що її підстави для перетину кордону поза чергою - правдиві. Зрозуміло, що хворий, який, до прикладу, поспішає на лікування чи операцію, повинен показати відповідні довідки. Той, хто може пропустити літак чи потяг, має показати квитки.

А чи можна, знаючи про черги, звернутись до прикордонної служби з таким проханням заздалегідь, написавши, наприклад листа?

Так. Однак зауважу, аби отримати схвальну відповідь, все одно треба пред'явити документи, які підтверджують те, що вам справді потрібно якомога швидше перетнути кордон. 
 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.