Українці, які виграли гранти на навчання закордоном, поділилися секретами успіху

Волонтерство, хороший рівень англійської і вмотивованість у навчанні допоможуть виграти грант на навчання за кордоном

Талановитій українській молоді тільки раді за кордоном. Університети майже всього світу регулярно розігрують гранти та стипендії на безкоштовне навчання. "Плюс" у тому, що такі програми різні виші пропонують впродовж всього року. Тож,
наприклад, зараз ще не пізно податися на навчання у літніх школах в іноземних країнах.

Конкуренція на таких програмах, звичайно, немаленька. Утім є певні секрети, які допоможуть виграти грант чи стипендію.

СПОЧАТКУ ВЧИМО ІНОЗЕМНУ

Перший крок до отримання гранту чи стипендії -- пошук тієї програми, які підходить саме вам. Є кілька безкоштовних онлайн-ресурсів, які постійно моніторять програми для навчання у різних країнах світу. До прикладу, волонтерська організація "Connect Ukrainians", ресурс "Unistudy" або ж спільнота "Just Research It!", присвячена літнім науково-дослідницьким школам.
Інформація про гранти і стипендії є також і безпосередньо на сайтах вишів.

Більшість програм мають однакові умови подання: потрібно розповісти про себе, продемонструвати свої досягнення, скласти мотиваційний лист і підкріпити написане рекомендаційними листами. На що організатори звертають увагу в першу чергу?

"По-перше, успішність у навчанні, -- ділиться досвідом Світлана Репіна, яка виграла грант Програми імені Фулбрайта (США), а також навчалася в літніх школах Німеччини, Чехії, Грузії. -- Якщо людина хоче виграти грант, то повинна довести, що може успішно навчатися і має для цього мотивацію. Бажано, звичайно, мати
високі оцінки. Якщо ж вони середнього рівня, то важливо чимось "перекрити" їх -- наприклад, бути соціально активним. Це означає, що варто брати участь в різних наукових конференціях, зустрічах, бути зацікавленим в житті свого навчального закладу.

Організатори також звертають увагу і на повсякденне життя потенційного переможця гранту -- великий плюс, коли людина займається волонтерською діяльністю чи просто бере активну участь в житті громади. Важливі також і лідерські навички. Пріоритетно грант надають тій людині, в якій організатори бачать потенціал і бажання працювати над собою".

Важливим моментом є і попередній досвід роботи.

"Чим раніше студент починає працювати, тим краще, -- каже Василь Микитюк, який вигравав стипендії на проведення дослідження в Інституті науки і технології Австрії (IST Austria), стипендію від Дослідницької школи Макса Планка на навчання в магістратурі в університеті м. Геттінген, Німеччина. -- Наприклад, я почав
працювати в лабораторії з 1 курсу. Професура за кордоном розцінила це як вияв хорошої мотивації. Бо зазвичай люди працюють в лабораторії лише з 3-4 курсу.

Крім цього, добре, якщо у вас вже є наукові статті або інші результати наукової роботи (наприклад, тези на міжнародній конференції) і відгуки наукового керівника".

Один з найважливіших факторів -- володіння іноземною мовою.

"Якщо говорити про конкретний рівень, то це -- B2-C1, -- каже Василь Микитюк. -- Потрібно вільно розмовляти іноземною і вести наукові обговорення та пояснення".

"Так, людина повинна вміти висловлювати свої думки в письмовому і усному виглядах іноземною мовою, -- додає Світлана. -- Якщо це магістерська програма чи докторантура, то потрібен досить високий рівень знань -- приблизно 100 балів за тестом TOEFL IBT. Для бакалаврських програм рівень володіння мовою може бути трохи нижчим".

МОТИВАЦІЙНИЙ ЛИСТ -- 50% УСПІХУ

Кожна програма вимагає від учасника написання мотиваційного листа. Саме завдяки йому в організаторів складається враження про людину. Написати гідний мотиваційний лист -- це вже половина успіху.

"Якісний мотиваційний лист повинен відповідати на три ключові питання, -- каже Світлана Репіна. -- По-перше -- чому саме ви повинні виграти цей грант чи стипендію? Тут потрібно розповісти про свої досягнення і переконати організаторів що саме вам цей грант дуже потрібний. Наступне питання -- чому саме ця країна чи ця програма потрібна вам? У цьому пункті важливо продемонструвати, що ви справді розумієтеся в умовах надання конкретного гранту, що для вас важлива саме ця програма.

Опісля написати -- як ви збираєтеся використати отримані знання і навики у майбутньому? Має бути чіткий список, який пояснить як грант допоможе вам, а в перспективі -- вашим вишу, місту чи навіть країні. Організатори хочуть бачити, що надані кошти на навчання не зникнуть безслідно, а принесуть значну користь".

До слова, чимало програм (наприклад, імені Фулбрайта) самі дають рекомендації як написати ідеальне есе чи скласти бездоганний мотиваційний лист.

"Потрібно бути дуже специфічним у своїх висловлюваннях. Загальні фрази на кшталт "відомий університет, нове обладнання" тут не підходять, -- каже Василь. -- Є таке правило: показуйте, а не розказуйте. Тобто треба навести ті факти і навіть емоції, що яскраво покажуть інтерес до програми і науки в цілому".

ЧИМ БІЛЬШЕ ЗАЯВОК, ТИМ КРАЩЕ!

Переможці грантів радять починати свій шлях навчання за кордоном з коротких програм. Наприклад, літніх шкіл. І не баритися -- починати навчання в іноземних країнах варто вже з першого курсу університету. І подавати заявку на участь не в одній програмі, а одразу в кількох.

"Мало хто подається суто на одну програму, бо шанси в такому разі, звичайно, значно менші, -- розповідає Світлана Репіна. -- Потрібно заповнити анкету приблизно 7-10 програм, аби отримати на мінімум одну з них омріяне "так".

До речі, в анкетах не варто використовувати абсолютно ідентичні мотиваційні листи. Є, звичайно, моменти, які можуть бути незмінними, наприклад, досягнення учасника. Але використовувати загальний шаблонний лист в умовному розділі "чому саме цей грант" -- це погана ідея".

Переможці кажуть, що потрібно виробити власну стратегію і постійно її вдосконалювати. І врешті чітко зрозуміти як скласти заявку так, аби організатори звернули увагу на неї в першу чергу. Головне -- не втрачати мотивацію.

"Навики учасника у написанні резюме і мотиваційних листів еволюціонуватимуть із кожною подачею, -- каже Василь. -- І ще одна порада -- подаватися треба завчасно, щоб мати достатньо часу для роботи над зявкою. Поспіх у цій справі непотрібний".

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.